Drukuj

Fuzja Ergis i Eurofilms

Szykuje się duża fuzja, dzięki której na Giełdzie Papierów Wartościowych obecny będzie mocny gracz w przetwórstwie tworzyw sztucznych w naszym regionie Europy. Eurofilms ma połączyć się ze swoim największym akcjonariuszem - firmą Ergis, która w ten sposób wejdzie na warszawską giełdę.

Po tej fuzji na GPW notowana będzie jedna z największych firm w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowej. Nowy podmiot ma mieć przychody około 330 mln zł - informuje "Puls Biznesu". O możliwym debiucie giełdowym Ergisu, który jest czołowym przedsiębiorstwem w przetwórstwie PCW, jego władze wspominały już przy okazji oferty publicznej Eurofilms.

- Wolałbym się wstrzymać z komentarzem, w jaki sposób to może zostać przeprowadzone - mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergis.

Giełdowy scenariusz dla Ergisu był tym bardziej aktualny, że Eurofilms bardzo dobrze poradził sobie na warszawskim parkiecie. Jednak zamiast samodzielnego debiutu zdecydowano się na połączenie obu powiązanych ze sobą firm. Według informacji "PB", fuzja tych spółek to efekt strategii budowania największego producenta w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie środkowoeuropejskim.

Giełdowy Eurofilms jest drugim w Polsce producentem folii rozciągliwej, tzw. stretch. Spółka w połowie ubiegłego roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Prognoza finansowa na cały ubiegły rok zakładała wypracowanie 127,5 mln zł przychodów i 5,5 mln zł zysku netto. Ergis posiada 52,67 proc. Eurofilms - wylicza "Puls Biznesu".

Źródło: Puls Biznesu

Czytaj więcej: Giełda 128

brak
 

Producent wyrobów z PVC, PE, PET i innych

Ergis SA