GG Plast Technology - sukces rodem z Wielkopolski

GG Plast Technology - sukces…

Od niemal 30 lat, mająca swoją siedzibę w Środzie Wlkp., firma GG Plast Technology dostarcza na rynki Europy Środkowo - Wschodniej maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych produkcji renomowanych tajwańskich producentów. Niewiele jest firm handlowych z branży maszyn do przetwórstwa z podobnie długim stażem i, co szczególnie ważne, dysponujących doświadczeniem opartym na pracy produkcyjnej.

Początek działalności firmy to wczesne lata dziewięćdziesiąte, kiedy to przejście od gospodarki centralnie sterowanej do gospodarki rynkowej, połączone z otwarciem na świat spowodowało rozkwit aktywności gospodarczej Polaków.

Jak większość polskich przedsiębiorców, właściciel firmy GG Plast zaczynał kompletnie od zera, z jednym urządzeniem stojącym w prywatnym mieszkaniu. W jego przypadku była to zgrzewarka do folii za pomocą której produkował worki na śmieci.

Pokrótce okazało się, że był to idealny moment na rozpoczęcie produkcji takich wyrobów. Wczesne lata 90, to czas gdy Polska chciała stać się częścią Zachodu i społeczeństwo "chłonęło" wręcz wszelkie zachodnie standardy, w tym również nowe sposoby pozbywania się śmieci z domów. I jak się okazało produkcja worków na śmieci okazała się być "strzałem w dziesiątkę".

Naturalnym, następnym krokiem w rozwoju biznesu była już produkcja samej folii. Aby go zrealizować firma zakupiła linie technologiczne na Tajwanie, które bardzo dobrze sprawdziły się w produkcji.

Tym co już we wczesnych latach dziewięćdziesiątych odróżniało firmę GG Plast od innych przedsiębiorstw importujących maszyny z zagranicy był montaż urządzeń u klienta oraz szeroka  opieka posprzedażowa.

Obecnie GG Plast Technology dysponuje bogatym asortymentem maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych a do jej klientów należą największe firmy z tej branży.

O ofercie firmy, jej dostawcach i bieżącej sytuacji rozmawiam z członkinią zarządu GG Plast Technology, panią Anną Bielecką.

- Jesteście Państwo wyłącznym przedstawicielem firmy KANG CHYAU INDUSTRY Co., Ltd. tajwańskiego producenta maszyn do produkcji i przerobu folii HDPE, LDPE oraz PP.

- Tak, nasza współpraca trwa już od 15 lat. Firma KANG CHYAU INDUSTRY Co., Ltd. jest jednym z niewielu tajwańskich producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, który pracuje w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001:2000. To doświadczona firma, która od początku swojego istnienia kieruje się mottem „Quality is the key”, wyrażającym jej koncepcję rozwoju poprzez bycie blisko potrzeb klientów przy jednoczesnym i ciągłym ulepszaniu procesu produkcyjnego. KANG CHYAU to firma o stabilnej i solidnej reputacji a jej urządzenia pracują w ponad 60 krajach świata.

W swojej ofercie posiadamy wiele urządzeń tego producenta, takich jak wytłaczarki jednowarstwowe do LDPE i HDPE, wytłaczarki jednowarstwowe uniwersalne oraz oczywiście linie do wytłaczania folii dwu- i trzywarstwowych.

- To oczywiście nie jest wasza całą oferta?

- Przełomowym momentem w historii GGPlast było powiększenie portfolio maszyn o linie do recyklingu. Nasza decyzja biznesowa zbiegła się w czasie ze wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństwa. Z drugiej strony był to okres, kiedy ceny surowców oryginalnych były wysokie, co w efekcie wymuszało niejako popyt na regranulaty.

Producenci folii zaczęli zauważać korzyści ze stosowania regranulatów pochodzących z recyklingu. Wtedy też zaoferowaliśmy sprawdzone urządzenia tajwańskiej firmy YEI MACHINERY FACTORY Co., Ltd.

W naszej ofercie można znaleźć profesjonalna linie do przetwórstwa odpadów foliowych PE z pojedynczym ekstruderem  oraz linie kaskadowe. 

- W przypadku technologii recyklingu niezwykle istotnym zagadnieniem jest jakość surowca, czyli odpadów z tworzyw sztucznych. Jak oferowane przez was maszyny radzą sobie z tym problemem?

Jeśli chodzi o linie do recyklingu, to generalnie na rynku dostępne są maszyny chińskie i europejskie. Występują pomiędzy nimi znaczne rozbieżności cenowe. W kategorii cenowej urządzenia tajwańskie lokujemy gdzieś pośrodku, natomiast jeśli chodzi o jakość i efektywność technologiczną, zdecydowanie uważam, że bliżej im do maszyn europejskich.

Obecnie firma GG Plast osiągnęła już taki etap rozwoju, w którym nasze maszyny są obecne i efektywnie pracują w dużych zakładach przemysłowych, które produkują wyroby z odpadów pochodzenia rolniczego i komunalnego. Nasze linie są więc na tyle solidne, ze świetnie dają sobie z takim materiałem radę, osiągając wydajność do 1 tony na godzinę. Myślę, że to najlepsza rekomendacja dla tych maszyn.

Dodam też, że świetnie układa nam się współpraca z krajowymi producentami linii myjących. Często podczas rozmów klienci deklarują, iż chcieliby produkować regranulat a nawet gotowe wyroby z tworzyw sztucznych, np. worki a posiadają dostęp jedynie do brudnych folii. Nie stanowi to dla nas problemu. Kilka firm, które z powodzeniem radzi sobie w tej branży, „zbudowaliśmy”. Mówię tu o wyposażeniu w urządzenia, praktycznie od zera.

Mówiąc krótko, oferowane przez nas linie są naprawdę solidne i wydajne a, co nie jest bez znaczenia dla wymagających rynków, a za taki  uważam nasz krajowy rynek, otwartość producenta na nasze sugestie jest ogromna. 

410a6671-c784-4cda-b3f6-6cbcec4ce9ac-kopia
Linia do wytłaczania folii YEI MACHINERY FACTORY Co., Ltd. Zdjęcie: GGPlast