Gorący Stół firmy Techno

Wrapper „Gorący Stół”, to nowoczesne urządzenie oferowane przez firmę Techno i przeznaczone na potrzeby przemysłu spożywczego. Służy do pakowania rozmaitych produktów, takich jak m.in. ser, mięso, pieczywo, owoce i warzywa.

Techno, to firma z 18 - letnim doświadczeniem. Zajmuje się sprzedażą folii miękkich z tworzyw sztucznych, opakowań foliowych i urządzeń pakujących. Jest ponadto producentem woreczków do pakowania próżniowego z folii barierowych PA/PE, woreczków do pakowania artykułów spożywczych i przemysłowych z folii LDPE, HDPE, PP i poliolefinowych z nadrukiem indywidualnym lub standardowym.

W jej najnowszej ofercie znalazł się produkt Lin- Wrapper. Jest to urządzenie przeznaczone do pakowania.

W jaki sposób odbywa się ta czynność? Trzeba wykonać operację zawinięcia produktu w rozciągliwą folię PVC i przygrzania jej na gorącej płycie. Można też zastosować inną metodę, polegającą na ułożeniu produktu, czyli np. warzyw, pieczywa lub owoców na jednorazowym opakowaniu - dla przykładu może to być tacka, a następnie owinięciu go razem z jednorazowym opakowaniem.

„Gorący stół” występuje w dwóch modelach: szerszym i węższym, ich wymiary, to odpowiednio 540 mm oraz 490 mm. Obydwa typy zbudowane są ze stali nierdzewnej, natomiast napięcie wykorzystywanej do owijania folii regulowane jest pokrętłem szybkości odwijania umieszczonym z tyłu maszyny na osi jednej z rolek. Waga nieznacznie przekracza 5 kg, zaś koszt oscyluje wokół tysiąca zł.

Jak dokładnie wygląda sposób obsługi „Gorącego Stołu”? Cały proces rozpoczyna się od ułożenia folii na rolkach urządzenia i otworzeniu roboczego stolika. Następnie należy przeprowadzić folię, zamknąć stolik oraz uruchomić obwód pyty grzewczej i ustawić odpowiednią temperaturę. Końcowy etap prac polega na ułożeniu przeznaczonego do zapakowania produktu na stoliku, na folii zawinięciu go i przygrzaniu podwiniętej folii na gorącej płycie.

Czytaj więcej: Maszyny 478