Gospodarka cyrkularna i recykling w nowych krajach UE

Gospodarka cyrkularna i recykling w nowych krajach UE
W dn. 22-23 lutego w Wiedniu odbędzie się kolejna edycja konferencji IdentiPlast - międzynarodowego wydarzenia poświęconego zbiórce, sortowaniu i recyklingowi odpadów z tworzyw, którego organizatorem jest stowarzyszenie PlasticsEurope. Jest to jednocześnie jedna z najważniejszych platform służących wymianie informacji i poglądów różnych środowisk - branży tworzyw sztucznych, instytucji regulujących, naukowców i ekologów.

W tym roku główny nacisk zostanie położony na wyzwania związane z wdrażaniem gospodarki cyrkularnej w nowych państwach Unii Europejskiej oraz innych krajach, modernizujących swoją infrastrukturę w zakresie gospodarki odpadami. Poprzez prezentację najlepszych rozwiązań w tym zakresie organizatorzy chcą wpłynąć na rozwój efektywnego zagospodarowania odpadów. PlasticsEurope chce także wykorzystać debaty do promocji hasła "Zero Plastics to Landfill", którego istotą jest wprowadzenie gospodarki zeroodpadowej, zwłaszcza w odniesieniu do tworzyw sztucznych.

Miejsce tegorocznej konferencji zostało wybrane nieprzypadkowo - położony w centrum Europy Wiedeń stanowi idealne miejsce spotkania ekspertów z różnych stron UE i świata; nie bez znaczenia jest także bliskość krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy konferencji będą obradować w budynkach wiedeńskiego kompleksu muzealnego Museum Quarter (MQ).

Pierwsza edycja IdentiPlast odbyła się w 1997 roku w Brukseli. Gospodarzami kolejnych spotkań były: Londyn, Paryż, Bruksela, Madryt, Warszawa oraz Rzym.

Czytaj więcej: Recykling 443