Drukuj

Grafe opracowuje rocznie 10 tys. wariantów kolorów


Nowe tworzywa, o których mowa, będą coraz częściej wykorzystywane we wszelkiego rodzaju aplikacjach, w których zalecany jest krótki okres trwania opakowania.

- Dostrzegamy wielki potencjał sprzedaży w takich obszarach jak przemysł opakowaniowy, ogrodnictwo, rolnictwo, technologie medyczne. Z drugiej strony jednak coraz surowsza legislacja środowiskowa zobowiązuje nas do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Mimo tego nawet teraz stale dostarczamy najpotrzebniejsze materiały na potrzeby przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych - ocenia Matthias Grafe, dyrektor z Grupy Grafe.

- Można spokojnie powiedzieć, że jesteśmy też specjalistami od modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych. Działamy na tworzywa zarówno pod względem kolorystycznym jak i w zakresie właściwości chemicznych i fizycznych. Z pewnością można zaobserwować trend, że tworzywa sztuczne staja się coraz bardziej kompleksowe. A to z kolei powoduje wzrost wymogów wobec surowców - dodaje natomiast w trakcie rozmowy z serwisem Plastech.pl Sarah Weber-Liel z koncernu Grafe. - Jeśli chodzi o prowadzone przez nas badania i prace rozwojowe, to dla przykładu w naszym laboratorium kolorów powstają receptury koncentratów barwiących, a w laboratorium badawczym dokonuje się analiz funkcji fizyko - chemicznych, a także testuje się właściwości minerałów.

W opinii Sarah Weber-Liel, to właśnie barwa jest często decydującym czynnikiem jeśli chodzi o ocenę jakości produktu. Stąd też w laboratoriach Grafe opracowywanych i testowanych jest rocznie 10 tys. wariantów kolorów.

W skład pracowni technicznej wchodzą różnej wielkości wtryskarki, rozdmuchiwarki do folii opakowaniowych, wytłaczarki do końcowej produkcji próbek koncentratów barwiących oraz tworzyw barwionych w masie. Dzięki temu możliwie jest osiągnięcie optymalnie dobranego koloru.

W tej chwili koncern Grafe składa się z trzech podstawowych działów: Colorbatch, Additiv Batch oraz Polymer Technik. Zatrudnia blisko 200 osób, swoją działalność prowadzi również w Polsce. Główna siedziba firmy mieści się w niemieckiej miejscowości Blankenhain.

Czytaj więcej: Targi 786 Barwniki 73

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Oleska 85, 42-700, Lubliniec, woj. śląskie