Haitian otworzył w Niemczech drugi zakład

Haitian otworzył w Niemczech drugi zakład
Niemiecki oddział producenta wtryskarek – Haitian International - wraz z 680 zaproszonymi z 15 krajów gośćmi świętował zakończenie budowy nowej hali produkcyjno-montażowej w swojej siedzibie w Ebermannsdorf.

Nieprzypadkowo, bo w dniu 6 czerwca 2016 roku (w chińskiej numerologii 6 jest liczbą szczęśliwą, a w tej dacie znajdują się trzy takie cyfry) miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia nowej hali przy współudziale Zhang Jianming – Prezesa Zarządu Haitian Group oraz Zhang Jianfeng – Prezesa Zarządu Haitian International.

Burmistrz miasta Ebermannsdorf Josef Glich, podarował z tej okazji specjalny upominek: nowa droga dojazdowa do siedziby firmy nosi teraz oficjalną nazwę „Haitianstrasse”.

To wydarzenie stanowi krok milowy dla całego zespołu w Niemczech. Xiang Linfa, Dyrektor Zarządzający Haitian International w Niemczech, powiedział: - Chcemy jak najlepiej odpowiadać na rosnące potrzeby naszych klientów i spełniać oczekiwania branży. Ta filozofia od początku przyświeca naszym poczynaniom. Wraz z wybudowaniem nowej hali rosną nasze możliwości m.in. w testowaniu kompletnych gniazd produkcyjnych, w tym form pracujących na dużych wtryskarkach.

Montaż maszyn serii Mars i Jupiter

Po 9 miesiącach budowy rozpoczętej w dniu 01 września 2015 roku wkopaniem kamienia węgielnego, otwarto oficjalnie nowy budynek o powierzchni produkcyjnej 7 500 m2. Już nazajutrz po oficjalnej ceremonii „Wielkiego Otwarcia” dla wszystkich klientów w Europie w nowej hali będą montowane, doposażane i testowane maszyny z napędem serwo hydraulicznym serii Mars II i Jupiter II. Zakres montowanych maszyn: z zamknięciem kolanowym Mars II w wielkościach od 600 do 30 000 kN, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn dwupłytowych Jupiter II w zakresie od 4 500 do 88 000 kN. W trakcie Wielkiego Otwarcia goście mogli przekonać się o dynamice i precyzji pracy technologii dwupłytowej obserwując w trybie produkcyjnym kilka maszyn, w tym wtryskarkę o sile zwarcia 21 000 kN

W pierwszej hali montażowej, wybudowanej w 2009 roku, tak jak do tej pory montowane będą maszyny elektryczne w wielkościach od 400 do 6 500 kN serii Venus II oraz Zeres. W wydzielonym centrum testowym można przeprowadzać próby form oraz szkolenia dla użytkowników z całej Europy.

Większe możliwości w zakresie obsługi i wsparcia technicznego

Wraz z uruchomieniem drugiej hali znacząco zwiększyły się moce produkcyjne. Równocześnie zwiększy się ilość maszyn dostępnych „od ręki” jak również skróci się czas na realizację zamówień na części zamienne.

Innym ważnym aspektem wpływającym na podjęcie decyzji o nowej inwestycji w Niemczech było zwiększenie potencjału w zakresie obsługi przed i posprzedażowej.

- Nowa hala i zwiększona przestrzeń pozwala na przeprowadzanie prób i testów form na dużych wtryskarkach - mówi Philippe Porret, zastępca Dyrektora Zarządzającego Haitian International w Niemczech. - Rozwijamy się ciągle we wszystkich obszarach: w technice montażu i adaptowaniu nowych technologii, w strukturach sprzedaży i serwisu, w budowaniu poziomów wsparcia technicznego.

otwarcie haitian
Ceremonia uroczystego przecięcia wstęgi (od lewej): Xiang Linfa – Dyrektor Zarządzający Haitian International w Niemczech, Zhang Jianming - Prezes Zarządu Haitian Group, Helmar Franz – Członek Zarządu Haitian International, Zhang Jianfeng – Prezes Zarządu Haitian International, Josef Gilch – Burmistrz miasta Ebermannsdorf, Richard Reisinger – Dyrektor Adminitracyjny Powiatu Sulzbach-Rosenberg, w skład którego wchodzi Ebermannsdorf, Chen Weiqun – Wiceprezes Zarządu Haitian International.


droga dojazdowa do siedziby Haitian
Wyjątkowy prezent od miasta Ebermannsdorf: droga dojazdowa do siedziby Haitian uzyskała oficjalnie nazwę „Haitianstrasse”. Na zdjęciu od lewej Josef Gilch – burmistrz Ebermannsdorf oraz Zhang Jianming – Prezes Zarządu Haitian International.


Nowa hala produkcyjno-montażowa
Nowa hala produkcyjno-montażowa pod bawarskim, błękitnym niebem


Nowa hala produkcyjno-montażowa
Maszyny pracujące w trybie produkcyjnym jak również partnerzy Haitian prezentujący swoje technologie (m.in. firma Trexel z technologią MuCell, Keba i wiele innych) stworzyli doskonałą platformę komunikacyjną.


Maszyny pracujące w trybie produkcyjnym
Tuż po zakończeniu Wielkiego Otwarcia maszyna serii Jupiter II Plus o sile zwarcia 21 000 kN produkująca złącza do rur z PVC została wywieziona do nabywcy – firmy Bautechnik Impex GmbH & Co.KG z siedzibą w Aichach.


wtryskarki haitian
Do sprzedaży “od ręki” wystawiono 180 maszyn.Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek
 

Wtryskarki Haitian, wtryskarki Zhafir, osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek

Polska