HellermannTyton inwestuje w Łodzi

Firma HellermannTyton wybuduje fabrykę w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość inwestycji to ok. 17 mln euro.

- Działalność firmy koncentruje się na produkcji akcesoriów do przewodów gumowych i z tworzyw sztucznych, osłon do kabli, systemów ochrony i mocowania kabli, wykonywaniu nadruków na kablach, głównie na potrzeby odbiorców z sektora motoryzacyjnego, a także producentów i hurtowni sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Celem przedsięwzięcia realizowanego przez HellermannTyton na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefa Słupca, jest budowa nowego zakładu produkcyjnego w celu wytwarzania i dystrybucji tworzywowych i gumowych części do wiązania, mocowania, oznaczania i ochrony kabli i rur - informują przedstawiciele Łódzkiej Strefy.

W nowym zakładzie niemieckiego przedsiębiorstwa pracę ma znaleźć docelowo 600 osób, choć początkowo planowane jest przyjęcie ledwie 150 osób. Inwestycja ma powstać do 2012 roku.

Firma to jeden z największych na świecie producentów produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. W Polsce posiada swoje przedstawicielstwo. Na naszym rynku jest aktywna od blisko 40 lat.

Czytaj więcej: Inwestycje 716