Huhtamaki Polska będzie produkować opakowania z papieru

Huhtamaki Polska będzie produkować opakowania z papieru
W Czeladzi powstaje kolejny zakład produkcyjny dla światowego koncernu opakowaniowego Huhtamaki.

Będzie to już kolejna fabryka fińskiego potentata ulokowana na górnym Śląsku. Do tej pory prowadzi on w Siemianowicach Śląskich produkcję opakowań z tworzyw sztucznych. Teraz jednak poszerzy ją również o opakowania papierowe. Obiekt zostanie oddany do użytku za klika miesięcy.

W tej chwili Huhtamaki produkuje opakowania papierowe do galanterii mleczarskiej, lodów i syropów. Opakowania papierowe są lekkie, a jednocześnie bardzo sztywne, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo i higienę produktów. Zgrzanie kubków membraną powoduje, że są całkowicie szczelne. Kubki do galanterii mleczarskiej produkowane są z dodatkowym zabezpieczeniem wszystkich krawędzi, dzięki czemu zachowane są najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące mikrobiologii.

Do produkcji kubków wykorzystywany jest bielony papier wyprodukowany w 100 proc. z celulozy; kubki do galanterii mleczarskiej formowane są ze specjalnej tektury odpornej na działanie kwaśnych substancji. Powlekanie papieru polietylenem niskiej gęstości zapewnia z kolei odporność na wilgoć, gwarantuje zachowanie smaku i zapachu produktów oraz ułatwia zgrzewanie wieczka. Kubki do galanterii mleczarskiej posiadają dodatkowe zabezpieczenie krawędzi papieru. Wszystkie kubki mogą być zamykane zgrzewaną membraną, co zabezpiecza przed niepożądaną ingerencją. Dodatkowo koncern na całym świecie oferuje nakładane wieczka papierowe i tworzywowe, które korzystnie wpływają na funkcjonalność opakowania i wygodę użytkowania.

Czytaj więcej: Inwestycje 718 Rynek 831