II Polskie Dni Biznesu Manila 2005

- Filipiny to jest wielki rynek, 84 mln ludzi - powiedział szef rządu. - Gospodarka jest w stanie rozwoju, ale też jest niestabilna; tam są bardzo poważne problemy gospodarcze. Jednym z dwóch najważniejszych projektów, o których mówiliśmy, są dostawy sprzętu wojskowego, w tym lotniczego (...) Nasza wizyta sprawiła, że Filipińczycy zdecydowali się na realizację tego projektu. Druga rzecz to wielki projekt kolejowy - 400 km linii kolejowej na południu Luzon. To jest kontrakt, który będzie trwał lata (...) Już organizujemy konsorcjum międzynarodowe, ale przede wszystkim z udziałem polskich firm, które zajęłyby się budową tej linii i dostarczeniem sprzętu. To jest, potencjalnie rzecz biorąc, kilkaset (do 900) mln dolarów. W tych dwóch sprawach znacznie posunęliśmy się do przodu. Chcemy także zapewnić pełniejszy udział polskich przedsiębiorców w organizowanych po raz drugi w listopadzie tego roku Dniach Polskiego Biznesu. Niewątpliwie jest tutaj możliwość rozwinięcia kontaktów w górnictwie - węgla i metali kolorowych, energetyce, przemyśle stoczniowym. Chcemy więc zaprosić polskich biznesmenów, żeby na miejscu zorientowali się, gdzie istnieją nowe możliwości.

---
Mam nadzieję, że kolejna edycja będzie kolejnym, jeszcze większym sukcesem promocyjnym, który przyczyni się do zwiększenia obecności polskich towarów na rynku Filipin.

W związku z powyższym w imieniu organizatora zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej imprezy i podjecie pozytywnej decyzji w sprawie udziału w niej Państwa firmy/izby/stowarzyszenia.

Ponadto informuje, ze nasza impreza znalazła się na liście „C” imprez targowo-wystawienniczych, w których udział jest dofinansowywany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy (szczegóły na stronie www.eksporter.gov.pl).

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Biura Organizacyjnego
Józef Sarach

Czytaj więcej: Targi 809