Imponujące Dni Jubileuszu 2023

Imponujące Dni Jubileuszu…

5700 klientów z 53 krajów przybyło w dniach od 8 do 11 marca 2023 roku na Dni Jubileuszu firmy Arburg do "fabryki koncepcji" w Lossburgu w Niemczech. Na tej imprezie, która w innych latach nosi nazwę Dni Technologii, można było znaleźć wszystko, co sprawia, że serce miłośnika tworzyw sztucznych bije szybciej. Powierzchnia wystawowa obejmowała całe przedsiębiorstwo: Oprócz ponad 50 eksponatów i innowacyjnych zastosowań, firma Arburg zachwyciła pakietem kompetencji w zakresie ważnych tematów, takich jak zrównoważony rozwój, cyfryzacja, efektywność energetyczna i automatyzacja.

Na żywo: Przetwarzanie tworzyw sztucznych na wyciągnięcie ręki

Łącznie w Dniach Jubileuszu ponad 50 eksponatów produkowało na żywo elementy formowane wtryskowo i drukowane w 3D. Zaprezentowano wiele nowości, interesujących zastosowań i innowacyjnych technologii. Przy tym co druga maszyna przetwarzała alternatywne tworzywa sztuczne lub recyklaty. Freeformery i drukarki 3D firmy innovatiQ prezentowały całe portfolio dla przemysłowej produkcji addytywnej.

arb00187907-jubilaumstage-78a7738

Atrakcja: Jubileuszowa maszyna z nową technologią

Hybrydowa wtryskarka Allrounder 470 H na złotym tle wzbudziła duże zainteresowanie w Customer Center. Do technicznych funkcji należy nowa koncepcja zarządzania olejem, podział przepływu dla jednoczesnych ruchów hydraulicznych osi pomocniczych oraz rozszerzone zastosowanie napędu serwohydraulicznego Arburg.

arb00187698-jubilaumstage-08032023-j0a3426

"Plan działania: Energia"

Efektywność energetyczna była ważnym tematem Dni Jubileuszu 2023. Szczególnie interesujący pod tym względem jest nowy "Plan działania: Energia". Obejmuje on porady dotyczące licznych działań, które wspierają klienta w znacznym obniżeniu kosztów produkcji wtryskowej i optymalizacji zapotrzebowania na energię poza maszyną w całym procesie produkcyjnym.

arb00187612-jubilaumstage-08032023-j0a3133

Zrównoważony rozwój i cyfryzacja w centrum uwagi

Na Arenie Efektywności wszystko skupiało się na centralnych punktach cyfryzacji, ochronie zasobów i gospodarce o obiegu zamkniętym. Na łącznie dziewięciu stanowiskach, sześciu dotyczących tematu arburgGREENworld i trzech dotyczących arburgXworld, firma Arburg i wybrani partnerzy z całego łańcucha wartości prezentowali, jak cyfryzacja i innowacyjne rozwiązania umożliwiają zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym. Na Arenie Efektywności firma Arburg zaprezentowała również swoje strategie zrównoważonego rozwoju, portal dla klientów arburgXworld i zarządzanie systemowe z poziomu komputera nadrzędnego.
arb00187785-jubilaumstage-78a7257

100-lecie przedsiębiorstwa rodzinnego Hehl

Z okazji jubileuszu również w tym roku można było wziąć udział w specjalnym lokalnym wydarzeniu: Arburg Cube. Tam odwiedzający mogli wyruszyć w multimedialną podróż przez 100-letnią historię rodzinnego przedsiębiorstwa Hehl. Kolejną szczególną atrakcją Dni Jubileuszu 2023 było powitanie 8 marca 100-tysięcznego gościa wydarzenia branżowego, które od 1999 roku co roku przyciąga do Lossburga tysiące klientów z całego świata.
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum