Indiver produkuje folię

Indiver produkuje folię
Firma Indiver wystartowała z produkcją folii.

W sierpniu, po uzyskaniu niezbędnych atestów i certyfikatów, spółka rozpoczęła produkcję i dystrybucję polietylenowych folii paroizolacyjnych o nazwie handlowej Inpar. Do jej produkcji stosowana jest metoda wytłaczania pod ciśnieniem z rozdmuchem. Firma sięga zarówno po surowiec pierwotny jaki i wtórny w formie regranulatów. Folia została poddana badaniom w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach, gdzie uzyskała parametry przewyższające zalecane normy, co gwarantuje jej wysoką jakość.

Parametry folii są dobrane w taki sposób, aby stanowiła ona barierę dla pary wodnej przedostającej się z wnętrza domu i dzięki temu zabezpieczała konstrukcję domu oraz izolację cieplną przed zawilgoceniem.

Folia może być stosowana również jako warstwa przeciwwilgociowa pod podłogi, posadzki i wylewki. Dzięki wyjątkowej wytrzymałości na rozciąganie i rozdzieranie bardzo dobrze sprawdza się jako wstępne zabezpieczenie połaci dachowych oraz osłona elewacji i stolarki okiennej w trakcie prac wykończeniowych.

Obecnie w spółce trwają prace zmierzające do uzyskania atestów niezbędnych do produkcji folii budowlanych. Spółka zamierza rozpocząć produkcję folii budowlanych już we wrześniu bieżącego roku.

Czytaj więcej: Folia 292 Inwestycje 716