Ineos Styrolution zbuduje fabrykę ABS w Chinach

Ineos Styrolution zbuduje…

Koncern Ineos Styrolution poinformował wczoraj o swoich planach budowy fabryki ABS w Ningbo w Chinach. Nowy zakład produkcyjny będzie sąsiadował z niedawno nabytą przez Ineos fabryką polistyrenu.

Niespełna rok po ogłoszeniu przejęcia dwóch zakładów produkcyjnych polistyrenu w Chinach, Ineos Styrolution przystępuje do realizacji planów zwiększenia swoich mocy produkcyjnych w tym kraju. Firma planuje budowę zakładu ABS typu green field (czyli od zera) w pobliżu zakładu produkcji polistyrenu Ningbo w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach.

Roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu produkcyjnego ma wynieść 600 000 ton. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w 2023 roku.

Ogłoszenie to stanowi część szerszej umowy ramowej o współpracy strategicznej Ineosa z władzami miasta Ningbo, podpisanej również w dniu wczorajszym.

- Uważamy Azję za rynek o dużym potencjale wzrostu. Komunikat pokazuje nasze zaangażowanie w realizację długoterminowej strategii Triple Shift. Jako światowy lider w dziedzinie styrenów, jesteśmy zobowiązani do wspierania rozwoju naszych chińskich klientów za pomocą naszych lokalnych zdolności produkcyjnych - powiedział Kevin McQuade, prezes Ineosa.

Ineos Styrolution zatrudnia obecnie około 3500 osób i posiada 20 zakładów produkcyjnych w dziesięciu krajach. Firma zapewnia aplikacje styrenowe dla wielu produktów codziennego użytku w wielu branżach.

ineos-agreement-with-the-ningbo-municipal-people-s

JL