Ineos kończy produkcję EPS w Niemczech

Ineos kończy produkcję EPS w Niemczech
Ineos Styrenics zamierza zakończyć produkcję polistyrenu ekspandowanego w niemieckim Marl (Nadrenia Północna-Westfalia) pod koniec bieżącego roku. Obecnie spółka rozpoczęła rozmowy z zatrudnionymi i związkami zawodowymi nad możliwością znalezienia pracy dla 65 osób zatrudnionych w zakładzie.

Zamknięcie linii Ineos tłumaczy przede wszystkim kryzysem w branży budowlanej, która jest głównym odbiorcą EPS. Ponadto, w związku z zakończeniem produkcji styrenu i polistyrenu w Marl, wzrosły koszty operacyjne produkcji EPS.

Likwidacji linii do produkcji EPS w Marl towarzyszy kompleksowy przegląd tej gałęzi działalności spółki. W swoim komunikacie firma poinformowała o podjęciu działań służących optymalizacji produkcji w pozostałych trzech lokalizacjach - w Bredzie (Holandia), Ribecourt i Wingles (Francja).

Przedstawiciele Ineos Styrenics podkreślają, że spółka nie wycofuje się z produkcji EPS. Nawet po zamknięciu zakładów w Marl, Ineos pozostanie jednym z największych europejskich producentów tworzywa, produkującym 350 tys. polistyrenu ekspandowanego rocznie. Obecnie wchodząca w skład grupy Ineos spółka zatrudnia 450 osób. Roczne przychody firmy wynoszą 500 mln euro.