Inline Poland buduje fabrykę opakowań

Inline Poland buduje fabrykę opakowań
Firma Inline Poland zwiększa moce produkcyjne. Spółka już niebawem będzie mieć drugą fabrykę, w której odbywać się będzie produkcja opakowań.

Inline Poland działa w Polsce od 17 lat i produkuje opakowania w technologii termoformowania, czyli kształtowania materiału przy wykorzystaniu wysokich temperatur, ciśnienia i próżni. Produkty powstałe z materiału OPS, PS oraz PP i PET przeznaczone są dla branży spożywczej. Obecnie rozwój spółki przebiega na tyle pomyślnie, że koniecznym stało się zainwestowanie w nowy zakład. Od sierpnia powstaje on w Murowanej Goślinie województwie Wielkopolskim.

Oprócz produkcji opakowań w planach jest również budowa instalacji, dzięki której możliwe byłoby prowadzenie produkcji folii - Nowy zakład będzie sprzedawał opakowania na rynek polski i europejski - zapewnia Grzegorz Ramos z Inline Poland. Początek działania nowego zakładu przewidziany jest na maj przyszłego roku. Pracę ma w nim znaleźć ok. 300 osób.

Inline Poland buduje fabrykę opakowań

Fabryka ma być wyposażona w kilka nowoczesnych systemów prośrodowiskowych. Zaliczyć do nich można m.in. takie rozwiązania jak zastosowanie odzysku ciepła z powietrza wywiewanego ze sprężarek do ogrzewania, co pozwoli zaoszczędzić do 50 000 m3 gazu ziemnego rocznie, a więc zredukować emisję CO2 o ok. 106 ton rocznie. Ponadto w nowym zakładzie woda technologiczna chłodzona będzie w urządzeniach zamkniętych, co spowoduje brak strat wody (odparowania) i zmniejszy jej pobór. Zainstalowany zostanie też system chłodzenia maszyn za pomocą chillera typu "Free Cooling". System ten pozwala na oszczędność energii elektrycznej, ograniczenie pracy agregatu wykorzystującego szkodliwy czynnik chłodzący np. freon.

Inline Poland konsekwentnie realizuje strategię ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 1992-1995 powstały filie handlowe Inline Balt na Litwie oraz Inline M w Rosji. Dziewięć lat temu uruchomiono pierwszą filię produkcyjną Inline Ukraine, a w ślad za nią w 2000 r. Inline R w Rosji. W marcu 2004 r. dokonano rejestracji firmy produkcyjnej Inline Balkans w Bułgarii.

Czytaj więcej: Inwestycje 714