Innowacyjna folia od 3M Poland

Innowacyjna folia od 3M Poland
Firma 3M Poland wprowadza na rynek pierwszą niemetalizowaną folię odblaskową o parametrach typu 1 wykonaną w technologii mikroreplikacji.

Produkt 3M to nowy, niespotykany wcześniej w naszym kraju rodzaj folii odblaskowej. Jest to niemetalizowana folia polimeryczna, w której metodą mikroreplikacji wykonano mikrooptyczne elementy odblaskowe. Dzięki zastosowaniu technologii mikroreplikacji dla folii typu 1 - czyli tzw. Engineer Grade Typ 1 zawierających w strukturze warstwę odblaskowych mikrokulek szklanych - otrzymano najwyższej jakości materiał polecany do stosowania na znakach i tablicach drogowych umieszczanych na drogach, gdzie obecnie stosuje się znaki z folią typu 1.

Do tej pory do produkcji folii typu 1 używano mikrokulek szklanych, a technologię mikroleplikacji stosowano tylko w foliach odblaskowych typu High Intensity Prismatic HIP i typu Diamond Grade Cubed DG3. Zastosowanie technologii mikroleplikacji dla folii typu 1 to przełom w oznakowywaniu dróg lokalnych. Większa widoczność i kontrastowość znaków wykonanych z tej folii może znacznie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowoczesna technologia sprawia, że kierowca bardzo szybko rozpoznaje i odczytuje treść znaku drogowego, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

W porównaniu do zwykłej folii mikrokulkowej typu 1, folia EGP charakteryzuje się większym współczynnikiem odblasku, lepszą kolorystyką (nasyceniem barw) oraz kontrastowością, szerokokątną optyką, powierzchnią odporną na ścieranie i zarysowanie, brakiem metalizacji wykluczającym korozję, ekologicznym procesem produkcji, widocznym z bliska neutralnym oznaczeniem EGP pozwalającym odróżnić ten rodzaj folii od innych.

Folia EGP podnosi także efektywność procesu produkcji znaków, np. zastosowanie tych samych farb przeznaczonych dla folii pryzmatycznych, łatwiejszy sitodruk.

Porównanie efektywności odbicia światła dla folii


Czytaj więcej: Folia 291

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska