Innowacyjna linia środków polerskich dedykowana branży kompozytowej

 Innowacyjna linia środków polerskich dedykowana branży kompozytowej
Mający ponad 50-letnie doświadczenie w polerowaniu Włosi opracowali doskonałe portfolio dla producentów laminatów poliestrowo-szklanych (PaiBoat) i nie tylko.

Z myślą o kompozytach

Branża kompozytowa to ważna pozycja w portfolio włoskiego producenta. Wśród produktów z linii PaiBoat znalazły się pasty i mleczka przeznaczone do pracy zarówno z futrami, jak i gąbkami polerskimi. Wśród nich znajduje się jedyna na rynku pasta usuwająca rysy pozostawione po szlifowaniu papierem ściernym o gradacji 600-800 bez przegrzewania polerowanej powierzchni, stworzona przez włoskich mistrzów polerowania - firmę Pai Cristal Italia. Odpowiednio dobrane środki to przede wszystkim:

  • oszczędność energii i roboczogodzin nawet do 50%,
  • jeden środek polerski zastępujący kilkuetapowe systemy polerskie ( a co za tym idzie brak konieczności wymiany futra polerskiego lub całej maszyny z futrem),
  • dedykowany produkt do polerowania twardych powierzchni, w szczególności żelkotu formierskiego winyloestrowego (pasta polerska NW0 Hard Cut),
  • produkty na bazie wody, bezpieczne dla ludzi i środowiska,
  • bezkonkurencyjną jakość i trwałość potwierdzoną testami u klientów.

Przeznaczenie ma znaczenie

- Bardzo często w branży kompozytowej wykorzystywane są systemy polerskie do polerowania lakierów samochodowych o dużo delikatniejszej strukturze, które nie dają tak dobrych efektów jak produkty dedykowane do zastosowań na twardych powłokach żelkotowych - informuje szefostwo firmy Baltazar Kompozyty, wyłącznego przedstawiciela linii PaiBoat na rynku polskim.

Szeroka gama oferowanych produktów opracowywana w nowoczesnym dziale badań i rozwoju firmy jest odpowiedzią dla rynku, który wymaga coraz wyższej jakości wykończenia powierzchni. Pai Cristal dostarcza technicznie zaawansowane rozwiązania powstałe dzięki bliskiej współpracy z profesjonalnymi producentami z branży marine. Ten rodzaj współpracy pozwala rozwiązać różne problemy, które zwykle pojawiają się w procesie produkcyjnym elementów kompozytowych.

Poza kompozytami Pai Cristal Italia oferuje swoje wyroby w trzech innych segmentach: branża motoryzacyjna, metal, powierzchnie lakierowane.

Źródło: Baltazar Kompozyty

Czytaj więcej: Kompozyty 175