Innowacyjne opakowania nagrodzone medalami targów Pakfood 2015

Innowacyjne opakowania nagrodzone medalami targów Pakfood 2015
Sąd konkursowy Międzynarodowych Targów Poznańskich wyłonił laureatów Złotego Medalu Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood 2015. Podczas tegorocznej edycji wystawy trofea trafią do ANL Polska, przedstawiciela belgijskiej firmy ANL Plastics NV, oraz do niemieckiej firmy Schur Star Systems GmbH.

Pierwsza z nagrodzonych firm pokaże w tym roku w Poznaniu hermetyczne opakowanie z możliwością wielokrotnego zamykania pod nazwą Peelpaq, w który zapakowano zestaw sałatek. Rozwiązanie dostępne w formatach 300 i 500 g zostało wprowadzone z sukcesem we francuskim supermarkecie (Systeme U) w 2014 r. Ankieta przeprowadzona wśród konsumentów wykazała, że doceniają oni pomysł na połączenie możliwości ponownego otwierania wraz z uzyskaniem 20-procentowej oszczędności materiału w stosunku do tradycyjnych opakowań.

Peelpaq


Z kolei firma Schur Star została nagrodzona za innowacyjne opakowanie Schur Jar. Jest to wyjątkowo elastyczny pojemnik w kształcie słoika wykonany w konstrukcji stojącej (stand-up). Według pomysłodawców Schur Jar zapewnia przyciągnięcie uwagi konsumentów oraz świetną prezentację produktu.

Schur