Innowacyjny przemysł w wielkiej skali

Innowacyjny przemysł w wielkiej…
Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week odbędą się w dniach 7-9 listopada 2016 r. w Ptak Warsaw Expo - największym w Europie Środkowej międzynarodowym centrum targowo-kongresowym, w Nadarzynie pod Warszawą.

Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne. Zwiedzający będą też mogli porównać oferty blisko 500 firm, nawiązać nowe kontakty i prowadzić rozmowy biznesowe. W czasie imprezy zaprezentowane zostaną niemal wszystkie gałęzie branży przemysłowej, w tym: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz oprogramowanie, metrologia przemysłowa, cięcie i szlifowanie, badania i rozwój, BHP oraz wiele innych.

- Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z branży przemysłowej do odwiedzenia Warsaw Industry Week - mówi Agnieszka Cieślik, dyrektor ds. targów w Ptak Warsaw Expo - Jako pierwsi w Polsce w jednym miejscu prezentujemy innowacyjny przemysł w wielkiej skali. Promujemy polskie firmy, które są innowacyjne, wizjonerskie, wysoko cenione na arenie międzynarodowej.

Miastem Partnerskim targów jest Rzeszów - Stolica Innowacji, jeden z prężniej rozwijających się regionów w Polsce, gdzie funkcjonuje wiele innowacyjnych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Partnerem Honorowym wydarzenia jest Dolina Lotnicza - klaster przemysłowy zrzeszający czołowe firmy z zakresu lotnictwa i awioniki.

Targom Warsaw Industry Week towarzyszyć będzie szereg niezwykle ciekawych wydarzeń towarzyszących. m.in.: konferencja "Horyzont 2020 szansą polskich innowacji w UE", która odbędzie się pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina. Jej organizatorem jest Rada Główna Instytutów Badawczych, przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE oraz Ptak Warsaw Expo.

Celem konferencji jest zaprezentowanie dotychczasowych osiągnięć instytutów badawczych w Programie Horyzont 2020, omówienie aktualnych instrumentów tego Programu oraz zachęcenie instytutów badawczych do realizacji projektów "Horyzontu 2020" - również poprzez prezentację najlepszych praktyk. Częścią konferencji będzie dyskusja panelowa pt. "Czy Polska ma realne szanse komercjalizować na dużą skalę wyniki prac badawczych w UE?".

Z myślą o młodzieży planującej swoją przyszłość w branży przemysłowej podczas trwania targów zostały zorganizowane strefy: Strefa Inżynier 4.0, organizowaną wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, pokazy robotyki amatorskiej wspólnie z Politechniką Rzeszowską oraz Strefę Lasery 4.0 współorganizowaną z firmą Gravotech, jednym ze światowych liderów w dziedzinie grawerowania, oprogramowania dla przemysłu oraz laserów przemysłowych. W wymienionych strefach uczniowie szkół profilowanych będą mogli odbyć niezwykłe praktyczne zajęcia, które poprowadzą specjaliści z zakresu techniki i nowoczesnych technologii przemysłowych. Będą się one odbywały w ramach konferencji i seminariów toczących się na targach. Nie zabraknie również solidnej dawki wiedzy dla profesjonalistów.

Ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi będą też między innymi:
  • Warsaw Machines Outlet - nowość targowa w Polsce - wielki outlet nowych maszyn w połączeniu z eventowym show. Najlepsze marki i bardzo konkurencyjne ceny!
  • Akademia Techniczna z firmą Plastigo - główne tematy to: "Błędy w konstrukcji detali oraz form wtryskowych" oraz "Optymalizacja produkcji - znaczenie peryferii w stabilności procesu".
  • Strefa Industry 4.0 z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej organizatora.
Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-09-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25

Yellow

Problem z plastyfikacją PS 2019-07-14

Yellow

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-06-28