Inteligentne, szybkie i wytrzymałe: wtryskarki Sumitomo (SHI) Demag na K2019

Inteligentne, szybkie i wytrzymałe:…

Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje najszybszą, najbardziej energooszczędną, zrównoważoną, zintegrowaną linię maszyn podczas targów K 2019.

Prezentując pięć wtryskarek, firma nadal pozostanie wierna swojemu motto "Precision.Power.Productivity" koncentrując się na zapewnieniu precyzji, mocy i produktywności swoim klientom na całym świecie dzięki dostarczaniu najbardziej zaawansowanych rozwiązań dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. 

Po odnotowaniu kolejnego dwucyfrowego sukcesu (13%) wzrostu obrotów po modernizacji portfolio oraz celów sprzedażowych w zeszłym roku, Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje pięć energooszczędnych maszyn na targach K-2019. Jednak pokaz wtryskarek to nie wszystko, firma zaprezentuje także  innowacyjne rozwiązanie, które wzbogaciło jej ofertę - eMultiPlug, zademonstruje swoje rozwiązania w technologii Liquid Silicone Rubber (LSR), a także udostępni odwiedzającym interaktywny obszar, gdzie będą oni mogli przetestować najnowsze inteligentne narzędzie diagnozowania i pomocy serwisowej myConnect. Różnorodność ekspozycji jak i ich zaawansowanie technologiczne sprawiają, że  targi K-2019 zapowiadają się jako niezapomniana wystawa branży tworzyw sztucznych w całej dekadzie.

- Zrównoważony rozwój, produktywność, odzyskiwanie energii, odpady z tworzyw sztucznych, Przemysł 4.0., automatyzacja  były głównymi tematami branży przez ostatnie 10 lat. Zbliżając się do końca obecnej dekady, Sumitomo (SHI) świętuje kilka ważnych etapów w rozwoju firmy i pokazuje, w jaki sposób wspiera przetwórców w stawianiu czoła aktualnym wyzwaniom gospodarki o obiegu zamkniętym i poprawie wydajności produkcji - komentuje CEO Gerd Liebig.  

Dla Gerda targi K-2019 to początek nowej ery dla producentów tworzyw sztucznych. Zarówno nowe regulacje prawne w zakresie wyrobów medycznych i opakowań, jak i ostra walka z plastikowymi odpadami nie ułatwiają pracy przetwórcom tworzyw sztucznych, mimo to ciągle próbują oni wpasować się w gospodarkę o obiegu zamkniętym, utrzymując przy tym wysoką wydajność swojego biznesu, wspierają przejście na eko - samochody oraz radzą sobie z deficytem wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy. 

Pomimo różnych wyzwań, Sumitomo (SHI) Demag nadal inwestuje w rozwój działu R&D  opracowując jeszcze bardziej dynamiczne, szybkobieżne i precyzyjne niż dotychczas linie wtryskarek. Wszystkie nowości zostaną zaprezentowane na stoisku Sumitomo (SHI) Demag na targach K-2019, w hali 15, stoisko D22.     

Oto, co nadchodzi:

Inteligentne wsparcie serwisowe klienta

Przemysł 4.0. zapewnia przetwórcom tworzyw sztucznych możliwość gromadzenia i szczegółowego wglądu w dane oraz dokładnego planowania  procesu produkcji. Dzięki urządzeniom połączonym w jedną sieć, managerowie mogą niwelować nieefektywność, zredukować koszty, poprawić wydajność i minimalizować przestoje maszyn. 

Podczas targów K-2019 Sumitomo (SHI) Demag pokaże przyszłość inteligentnych usług, prezentując gniazdo produkcyjne połączone z najnowszym zdalnym systemem diagnostycznym, wsparciem oraz zamawianiem części zamiennych online jak i śledzeniem obiegu dokumentów. Odwiedzający K-2019 będą mogli korzystać z podłączonych terminali, aby przekonać się, jak oprogramowanie myConnect wpływa na poprawę obsługi klienta oraz na poprawę wydajności produkcji bazując na zebranych danych.

- Nasze technologie do formowania wtryskowego zostały rozwinięte do poziomu zapewniającego szybki czas cyklu, niezrównaną stabilność procesu i wiodącą na rynku efektywność energetyczną, ale teraz możemy oferować klientom kompleksowe rozwiązania możliwości śledzenia całego procesu, przetwarzania oraz monitorowania danych z wielu maszyn jednocześnie. Czas pracy maszyny, produktywność, postęp procesu i podejmowanie decyzji można ulepszyć poprzez wdrożenie monitorowania parametrów w czasie rzeczywistym. Oprócz skrócenia czasu reakcji obsługi klienta, ta płynna łączność będzie integralną częścią przyszłej wydajności w zakładach formowania na całym świecie - komentuje Andreas Holzer, Dyrektor ds. Obsługi klienta w Sumitomo (SHI) Demag.

Dwie energooszczędne szybkobieżne wtryskarki El-Exis SP dla branży opakowań

Sumitomo (SHI) Demag wypuszcza na targach K-2019 dwie energooszczędne wtryskarki z serii El-Exis SP zużywające do 20% mniej energii niż jej poprzednicy, w dwóch różnych wielkościach- wersji dużej i małej. Dedykowane głównie do branży opakowań, oferują one wysoką wydajność oraz zrównoważony rozwój przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktu.  

- Maszyny z najnowszej serii są w stanie osiągnąć najniższe czasy cyklu przy zachowaniu stabilności procesu oraz wysokiej efektywności energetycznej - wyjaśnia Arnaud Nomblot, Dyrektor ds. Rozwoju Packaging w Sumitomo (SHI) Demag. 

Uzyskiwanie krótszego czasu cyklu jest możliwe głównie dzięki zastosowaniu akumulatora hydraulicznego, który osiąga prędkość wtrysku nawet do 1 000 mm/s. Umożliwia on produkcję jeszcze cieńszych opakowań. Nowa seria wtryskarek jest również jedną z najszybszych serii na rynku.

- Połączenie prędkości z wysoką jakością i powtarzalnością procesu umożliwia zminimalizowanie ilości odpadów z tworzyw sztucznych - dodaje Nomblot.

sumitomo-demag-caps
Podczas wystawy na żywo na K-2019 Sumitomo (SHI) Demag będzie produkować 130 000 nakrętek do butelek na godzinę w 72-gniazdowej formie na wtryskarce El-Exis SP 300t