Interaktywna wystawa na 150-lecie firmy Bayer

Interaktywna wystawa na 150-lecie firmy Bayer
W związku z jubileuszem firma Bayer zorganizuje w tym roku 20 projektów okolicznościowych, adresowanych do różnych odbiorców: pracowników, społeczności lokalnych, klientów, partnerów, świata nauki. Elementem obchodów będzie interaktywna wystawa popularnonaukowa, ukazująca najważniejsze innowacje w obszarach zdrowia, rolnictwa i zaawansowanych tworzyw. 21 liter motta Bayer - "Science For A Better Life" (Nauka na rzecz lepszego życia) - przybierze formę 2-metrowych, interaktywnych elementów. Misja firmy zostanie wyjaśniona za pomocą konkretnych przykładów - począwszy od litery "S" (jak "science" - nauka) poprzez literę "A" (jak "Aspirin"), po literę "E" (jak "energooszczędna mobilność"). Wystawa, która odwiedzi 30 miast na całym świecie, w lipcu gościć będzie w Warszawie.

Wśród pozostałych projektów okolicznościowych Bayer znajdą się: wsparcie globalnego programu wolontariatu dla 150 obecnych i emerytowanych pracowników, podróż dookoła świata zeppelina w firmowych barwach, pokazowe mecze piłkarskie drużyny Bayer 04 m.in. w Japonii i Chinach, wystawa dzieł sztuki 95 artystów z kolekcji Bayer, materiały edukacyjne o innowacjach Bayer (m.in. film, w którym astronauta Buzz Aldrin opowiada jak Aspirin stał się pierwszym lekiem na Księżycu). Dla świata akademickiego przygotowano sympozjum, które w listopadzie zgromadzi 400 naukowców. Firma będzie gospodarzem międzynarodowego finału konkursu badawczego dla studentów "Jugend Forscht".

Spółka Bayer została założona 1 sierpnia 1863 roku przez przedsiębiorcę Friedricha Bayera oraz farbiarza Johanna Friedricha Weskotta w Wuppertalu. Obecnie jest globalnym przedsiębiorstwem, zatrudniającym ponad 110 tysięcy pracowników.

Firma działa w trzech głównych obszarach: zdrowia, rolnictwa i tworzyw sztucznych. W tym ostatnim segmencie rozpoczęła działalność w 1930 roku produkcją poliuretanów do produkcji pianek. W 1953 roku opatentowano wysokowydajne poliwęglany (Makrolon).