Inwestycja Serioplast w Łodzi

Inwestycja Serioplast w Łodzi
Włoska firma Serioplast inwestuje w Polsce i buduje tu swój zakład produkcyjny.

Serioplast poinformował, że swoją inwestycję zlokalizuje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabył już stosowne grunty pod budowę. Jej efektem będzie powstanie fabryki wytwarzającej opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, detergentów, kosmetycznego oraz spożywczego. Opakowania będą wytwarzane w technologii wtrysku z rozdmuchem. Koszt inwestycji szacowany jest na 36 mln zł. Niestety dobrze zapowiadający się projekt psuje tylko informacja, że jest ona dość mocno rozłożona w czasie i jej całkowite ukończenie planowane jest dopiero na 2017 r.

W tej chwili Serioplast posiada 16 fabryk opakowaniowych w całej Europie, oprócz Włoch także m.in. w Niemczech, Francji, na Węgrzech, Słowacji. Obroty koncernu to ok. 170 mln euro rocznie. W gronie jego odbiorców znajdują się takie przedsiebiorstwa jak Henkel, Reckitt - Benckiser, Unilever, L'Oreal, Procter & Gamble oraz Johnson & Johnson.

O Serioplaście na opakowaniowym rynku zrobiło się po raz pierwszy głośno, gdy w 2009 r. przejął francuski koncern Graham Emballage Plastique, zmieniając jego nazwę na Serioplast Meaux.

Czytaj więcej: Inwestycje 718