Ishida zobowiązała się do neutralizacji śladu węglowego

Ishida zobowiązała się do…

Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych. Chce również niwelować ślad węglowy, projektując coraz bardziej energooszczędne urządzenia. Dla każdego eventu jakim są targi, zostanie obliczony ślad węglowy. Ilość dwutlenku węgla wytworzonego przez stoisko zostanie następnie zneutralizowana poprzez projekty kompensacyjne.

By osiągnąć cel, Ishida nawiązała współpracę z firmą mac. brand spaces - projektantem i dostawcą stoisk, które spełniają kluczowe kryteria zrównoważonego rozwoju, takie jak redukcja, ponowne wykorzystanie i recykling. Według tych kryteriów powstało stoisko Ishida na targi IFFA i VIV Europe.

- Targi są istotną częścią globalnego rynku opakowań i żywności. Wiemy, że nasi klienci cenią sobie możliwość oceny naszego sprzętu i bezpośredniego omówienia swoich specyficznych wymagań z naszymi ekspertami - zwłaszcza po dwóch latach pandemii - komentuje Steve Jones, dyrektor ds. marketingu Ishida Europe. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie działania mają również konsekwencje dla środowiska i dlatego, w ramach naszych szerszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju, chcieliśmy aktywnie działać, by zminimalizować negatywny wpływ naszej działalności - dodaje.

Obecnie, na każdym stoisku, rozważana jest potrzeba użycia każdego z komponentów, tak by maksymalnie zmniejszyć zużycie nowych materiałów, a także - tam, gdzie to możliwe - stosować zrównoważone alternatywy. Komponenty stoisk są projektowane tak, aby można je było ponownie wykorzystać i zachować na przyszłe wydarzenia, a zużyte elementy są wysyłane do recyklingu.

W przypadku, gdy Ishida dzieli stoisko z inną firmą i nie może dokładnie zweryfikować swojego wpływu na emisję dwutlenku węgla, redukcja śladu węglowego prowadzona ma być poprzez skupienie się na możliwościach redukcji, wymiany, ponownego użycia lub recyklingu materiałów, tak by osiągnąć jak największą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.


iffa-1

Zrównoważony rozwój jest dla Ishidy bardzo ważnym kryterium także podczas projektowania urządzeń. Najnowsza gama naważarek wielogłowicowych firmy pozwala na zmniejszenie zużycia energii o około 20% w porównaniu z poprzednimi generacjami, podczas gdy systemy kontroli rentgenowskiej mają wbudowaną funkcję, która przełącza maszyny w tryb czuwania po okresach bezczynności.

Najnowsze zgrzewarki do tacek Ishida zostały zaprojektowane z myślą o niezawodnej obsłudze nowych, zrównoważonych formatów opakowań, a opracowana przez firmę technologia Inspira VFFS, serii maszyn dedykowanych producentom pakowanych przekąsek, pozwala wyeliminować odpady opakowaniowe.

Zaangażowanie Ishidy w zrównoważony rozwój, znajduje również odzwierciedlenie w niedawnej akredytacji ISO 14001. Ishida niedawno otrzymała standard 14001 i jest zobowiązana do utrzymania tej akredytacji poprzez audyty wewnętrzne i zewnętrzne.

- ISO 14000 to szereg norm związanych z zarządzaniem środowiskiem, które powstały, aby pomóc organizacjom zminimalizować negatywny wpływ ich działalności na środowisko - wyjaśnia David Cleaver, kierownik ds. ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa w Ishida.

Normy są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, regulacjami i innymi wymaganiami dostosowanymi do środowiska.

Reportaże

Forum