JLR i Dassault Systèmes przedłużają współpracę

JLR i Dassault Systèmes przedłużają…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła przedłużenie długoterminowego partnerstwa strategicznego z JLR na pięć lat. To zapowiedź nowej ery cyfrowej transformacji w JLR, która przełoży się na zwiększoną wydajność, innowacje oparte na współpracy i zrównoważony rozwój w całym przedsiębiorstwie.

Firma JLR kontynuuje wdrażanie platformy 3DExperience od Dassault Systèmes w skali globalnej, wspierając w ten sposób kompleksowy rozwój swoich nowoczesnych samochodów luksusowych. Ponad 18 000 użytkowników ze wszystkich obszarów biznesu JLR, podobnie jak dostawców firmy, będzie korzystać z technologii wirtualnych bliźniaków. Umożliwi to wzrost wydajności, poprawę zarządzania produkcją, oszczędność czasu oraz zmniejszenie kosztów i ilości odpadów.

Decyzja JLR o wdrożeniu platformy 3DExperience na taką skalę dodatkowo potwierdza rolę, jaką Dassault Systèmes odgrywa w zaangażowaniu JLR na rzecz odpowiedzialnego biznesu w branży, która wymaga wysokiego poziomu doskonałości i personalizacji.

JLR może czerpać korzyści z całego portfolio rozwiązań opartych na platformie 3DExperience – dostęnej w chmurze i modelu on premise - i wspierających branżę Trasportation & Mobility. Łańcuch dostawców firmy oraz zespoły JLR zajmujące się rozwijaniem pomysłów, opracowywaniem wymagań, inżynierią systemów opartych na modelach, projektowaniem i produkcją wspomaganą komputerowo, zostaną połączone w spójnym, wirtualnym środowisku współpracy, oferującym możliwość korzystania ze wspólnej wiedzy i know-how. Umożliwia to pracownikom JLR skupienie się na ambitnych zadaniach, a także pozwala im na rozwój w bardziej wszechstronnych rolach.

- Platforma 3DExperience pozwoli JLR wykorzystać możliwości, jakie niesie technologia wirtualnego bliźniaka. Firma opracowuje pojazdy definiowane programowo (eng. software-defined vehicle), które płynnie łączą rozwój sprzętu i oprogramowania. Takie podejście do inżynierii systemów integruje różne dyscypliny, przyspieszając rozwój pojazdów i zapewniając doskonałość, jakiej oczekuje się od luksusowych marek - powiedziała Laurence Montanari, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. - Nasze rozwiązanie SaaS zapewnia zespołom JLR większą elastyczność i dostęp do najnowszych technologii. Po pięciu latach współpracy otwieramy nową erę kooperacji. Wykracza ona poza inżynierię i produkcję budując zaufane partnerstwo, w ramach którego zespoły JLR i Dassault Systèmes ściśle współpracują w krótkich cyklach, aby sprostać wyzwaniom, przed jakimi staje JLR i jego ekosystem - dodała.