Jubileusz 25-lecia BASF w Polsce

Jubileusz 25-lecia BASF w Polsce
19 września 2017 roku o godz. 10:00, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędą się obchody jubileuszu 25-lecia BASF w Polsce.

Obchody 25-lecia BASF Polska zostaną zrealizowane w ramach Programu Sustainable Development Goals, Cel 11 - „Zrównoważone Miasta i Społeczności”. Partnerem Strategicznym obchodów będzie United Nations Global Compact Polska. Tematyka wydarzenia zostanie skupiona wokół realizacji działań, jakimi przemysł może wesprzeć wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju na polskim rynku.

W trakcie spotkania odbędzie się konferencja prasowa, podczas której Andreas Gietl, dyrektor zarządzający BASF Polska, przedstawi najważniejsze informacje na temat strategicznych obszarów aktywności BASF na polskim rynku.

Dodatkowym wydarzeniem będzie wystawa „Zrównoważone Miasta” zorganizowana w przestrzeni Centrum Nauki Kopernik, poświęcona najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom, udostępnianym przez wszystkie działy biznesowe BASF Polska - od rozwiązań dla motoryzacji, poprzez produkty dla branży budowlanej, kosmetycznej, po innowacje dla rolnictwa.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), produkty chemii kosmetycznej i gospodarczej, lakiery oraz katalizatory samochodowe.

Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory) i w Myślenicach koło Krakowa. BASF Polska jest partnerem firm z bardzo wielu gałęzi przemysłu. Koncern zatrudnia w naszym kraju ponad 700 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2016 roku wyniosły 778 milionów Euro.

Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odwiedzanego rocznie przez 10 tys. osób. Podobne laboratorium zostało otwarte we wrześniu 2015 r. w Humanitarium na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W maju 2016 roku firma uruchomiła tam drugie, analogiczne laboratorium.

W 2015 roku BASF Polska zainicjowała Partnerstwa z czterema polskimi uczelniami - Uniwersytetami Warszawskim i Wrocławskim oraz Politechnikami - Warszawską i Wrocławską.

JL
Źródło: BASF Polska


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska