Jutro debiut Krakchemii na giełdzie

Akcje i prawa do akcji (PDA) spółki Krakchemia, dystrybutora granulatów tworzyw sztucznych, zadebiutują w czwartek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wartość emisji wyniosła 35 mln zł brutto. Krakchemia będzie 45 spółką debiutującą w tym roku na GPW.

Spółka w ramach oferty publicznej zaoferowała 5 mln akcji serii B (700 tys. w transzy indywidualnej, 2,8 mln w transzy instytucjonalnej oraz 1,5 mln akcji dla udziałowca - Maximex), a także wprowadza do obrotu 5 mln akcji serii A. Oferującym był Dom Maklerski Capital Partners.

Cena emisyjna wyniosła 7 zł (wobec przedziału cenowego ustalonego na 6-10 zł), co dało wartość emisji w wysokości 35 mln zł brutto. Jednocześnie spółka poinformowała w specjalnym komunikacie, że stopa redukcji zapisów na akcje wyniosła 92,11 proc. w transzy inwestorów indywidualnych.

Krakchemia, spółka zależna od notowanej na GPW Almy - operatora sieci delikatesów i supermarketów, ma 4,5 proc. polskiego rynku granulatów tworzyw sztucznych szacowanego na ok. 920 tys. ton i 14 proc. krajowego rynku dystrybucyjnego, szacowanego na ok. 300 tys. ton.

W 2006 roku spółka miała 1,87 mln zł zysku netto, 3,15 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach 213,20 mln zł.

Czytaj więcej: Giełda 131

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska