KMP Plastics wprowadza nowe dozowniki grawimetryczne

KMP Plastics wprowadza nowe dozowniki grawimetryczne
Firma KMP Plastics - wyłączny przedstawiciel w naszym kraju amerykańskiej firmy AEC zajmującej się produkcją urządzeń peryferyjnych dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych - wprowadza na polski rynek innowacyjne dozowniki grawimetryczne.

Każdego dnia producenci wyrobów z tworzyw sztucznych próbują znaleźć sposób na obniżenie kosztów wytwarzania. Wraz ze wzrostem cen tworzyw oszczędności zużywanych materiałów, a zwłaszcza bardzo kosztownych barwników i dodatków decydują o konkurencyjności produktu końcowego. Ścisła kontrola nad dozowaniem dodatków pozwala na bardzo duże oszczędności.

Wpisz tytuł dla obrazu

Oto niezwykle wymowny przykład na potwierdzenie tej tezy.

Eliminując 1 proc. nadmiernego zasilania dodatkiem przy wydajności 100 kg na godzinę w 24 godzinnym cyklu produkcyjnym przez 5 dni w tygodniu, czyli 52 tygodnie w roku oraz cenie barwnika 20 zł za kilogram osiągniemy oszczędności 124 800 zł rocznie. Oznacza to, że zakup dozownika o wydajności ok. 200 kg na godzinę zwróci się nam już po trzech miesiącach.

Zarządzanie zużyciem materiału jest jednym z podstawowych kroków, które przetwórcy mogą podjąć w celu obniżenia kosztów produkcji. Zastosowanie dozowników grawimetrycznych sprawia zaś, że taki cel zostanie osiągnięty w bardzo łatwy sposób, przy niewielkim nakładzie pracy. Przyjazny dla użytkownika panel sterowania, wyposażony w standardzie w ekran dotykowy, pozwala na łatwą kontrolę oraz monitorowanie procesu dozowania. Odpowiednie kontrolery oparte na ogólnodostępnych sterownikach PLC Allen Bradley, Simens i Mitsubishi umożliwiają przechowywanie do 25 receptur i posiadają trzy różne tryby ich wprowadzania dla procesu wtrysku, rozdmuchu, wytłaczania oraz mieszania.

Pierwszy z tych trybów to tryb EZ, który najczęściej stosowany jest przy procesie wtryskiwania. W tym trybie operator wprowadza wartość procentową przemiału oraz dodatków, natomiast zawartość oryginału jest obliczana automatycznie przez program. Procentowa zawartość przemiału kalkulowana jest jako udział procentowy całej dawki, natomiast zawartość dodatku stanowi procentową część oryginału. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ zawartość przemiału może być zmieniana bez wpływu na zmianę ilości barwnika w stosunku do oryginału.


Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki
 

Maszyny do termoformowania, Frezarki CNC, Wytłaczarki 2-ślimakowe współbieżne, Peryferia: dozowniki, podajniki, termostaty, chillery, rotametry

Polska