Kompostowalna folia na wielkanoc

Kompostowalna folia na wielkanoc
Wolnymi, ale z każdym tygodniem coraz bardziej zbliżającymi się krokami nadchodzi wielkanoc. Innovia Films znalazła z okazji tych świąt kolejne zastosowanie dla swojej nowoczesnej folii NatureFlex.

Bazujący na celulozie i produkowany przez Innovia Films z surowców odnawialnych, kompostowalny materiał NatereFlex z biopolimerową warstwą zgrzewalną, został wybrany do pakowania wielkanocnych słodyczy w stojące torebki. Giętkie opakowania produkowane są przez firmę Genpak. NatureFlex zapewnia barierę wobec tlenu i wilgoci, co gwarantuje, że produkt zachowa swoją jakość. Jeszcze jedną cechą folii jest jej dobra zadrukowywalność.

NatureFlex posiadają certyfikaty potwierdzające spełnianie wymagań norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex oscyluje wokół 95 proc. wagi, zgodnie z amerykańską normą ASTM D6866. Potwierdzono także, iż folie NatureFlex nadają się do stosowania z wykorzystaniem nowych technik pozyskiwania energii z odpadów, takich jak fermentacja beztlenowa. To zaś pomaga oddzielić odpady naturalne na wysypiskach.

Folia NatureFlex rozpoczyna swoje życie jako produkt naturalny - drewno - i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi w kompostowniku przydomowym lub w kompostowni przemysłowej.


Czytaj więcej: Folia 293