Kompozytowe nowości PolyOne na targach Fakuma 2015

Kompozytowe nowości PolyOne…
Podczas zakończonych w sobotę targów Fakuma koncern PolyOne zaprezentował - oprócz barwników i dodatków do tworzyw technicznych - także nową gamę kompozytów reSound NFR (Natural Fibre Reinforced) w bogatej palecie kolorystycznej. W ten sposób materiały używane dotychczas przede wszystkim w motoryzacji zyskały szereg potencjalnych nowych zastosowań, np. w budownictwie, produkcji artykułów sportowych czy w innych aplikacjach. Właściwości mechaniczne materiałów są porównywalne z kompozytami polipropylenu z włóknem szklanym, przy gęstości niższej o 5-10 proc.

- Podczas gdy branża motoryzacyjna pozytywnie odpowiedziała na ofertę kompozytów reSound NF, które wprowadziliśmy w tym roku, zauważyliśmy duże zapotrzebowanie na te odporne i lekkie materiały także ze strony rynku artykułów konsumpcyjnych i innych sektorów - mówi Holger Kronimus z firmy PolyOne. - Nowe kolory i możliwość wytłaczania pozwalają zaproponować klientom spoza branży samochodowej rozwiązanie elastyczne i estetyczne, przy zachowaniu właściwości mechanicznych i zapewnieniu łatwości przetwarzania.

Materiały reSound NF dostępne są obecnie w sześciu kolorach, które korespondują z paletą kolorystyczną InVisioOSM Color Inspirations 2016. Formuła kompozytów została obecnie dostosowana do procesu wytłaczania profili, zwiększając w ten sposób możliwości zastosowania materiałów.

Wprowadzone na rynek w marcu br. kompozyty reSound NF charakteryzują się dobrymi właściwościami mechanicznymi. Wytrzymałość na rozciąganie i zginanie jest o 20 proc. wyższa w porównaniu z innymi materiałami wzmacnianymi włóknami naturalnymi. Wyższa jest także temperatura odkształcenia termicznego (o 10-20 proc.) oraz wytrzymałość na uderzenia (o 50 proc.).

reSound NF


Czytaj więcej: Kompozyty 198 Wytłaczanie 48