Koncern tna pokaże sześć udoskonaleń podczas targów Interpack 2008

Koncern tna pokaże sześć udoskonaleń…
Działający również w naszym kraju brytyjski koncern tna przygotowuje na zbliżające się targi Interpack 2008 szereg nowoczesnych rozwiązań. Poniżej prezentujemy szczegółowe plany ekspozycyjne tej firmy.

tna, wiodący światowy dostawca rozwiązań dla przemysłu opakowaniowego i przetwórczego, zaprezentuje podczas zbliżających się targów Interpack 2008 w niemieckim Düsseldorfie nowoczesną serię sześciu technologicznych elementów, poprawiających rozwój w sektorze wyrobów cukierniczych, świeżych produktów do natychmiastowego spożycia oraz delikatnie wypiekanych i słonych przekąsek.

Wszystkie zaprezentowane nowości - zarówno maszyny jak i rozwiązania systemowe - uczynią bardziej wydajną produkcję w wymienionych segmentach oraz przyczynią się do poprawy jakości prowadzonej w nich pracy i produktów finalnych.

Brytyjski tna, to od wielu lat jeden ze światowych liderów w dziedzinie projektowania i wytwarzania pionowych maszyn do formowania, napełniania i zamykania przez zgrzewanie torebek. Od kilku lat firma regularnie gości również podczas imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Rok temu uczestniczyła w targach Pakfood 2007.

Robag, tna

Specjalnie z okazji interpack 2008 - najważniejszego wydarzenia w branży opakowaniowej - koncern przygotował szereg innowacyjnych rozwiązań.

Pierwsza nowość tna będzie związana z systemem VFFS (ang. Vertical Form Fill & Seal) i będzie przeznaczona dla przemysłu wyrobów cukierniczych.

Systemy pakowania w technologii VFFS umożliwiają napełniane produktów na zimno lub na gorąco. Ten unikalny system wytwarza hermetycznie zgrzane worki bez zbędnej przestrzeni między opakowaniem a produktem. Inaczej mówiąc jest to pionowy system formowania, napełniania i zamykania przez zgrzewanie.

W Düsseldorfie tna zaprezentuje nowy design maszyny Robag wyposażonej w specjalną skalę, urządzenie kodujące dane oraz zdolnej do rozwinięcia prędkości, pozwalającej na produkcję 220 torebek na minutę.

Jeśli chodzi o samą maszynę Robak, to osiągana przez nią prędkość, a także późniejsza wysoka jakość produktu, możliwa jest do uzyskania dzięki zastosowaniu unikalnego systemu integracji i transferu produktu. Jest to innowacyjne rozwiązanie na rynku przetwórstwa i produkcji opakowań. Na standardowe wyposażenie Robaga składają się m.in. wymienialny formierz, jednościeżkowe ładowanie folii, samonastawne napędy podciśnieniowe, oprogramowanie ciągłej kontroli ruchu, dwa serwomotory, wymienialne szczęki z serwonapędem, zamykacz rury ubijającej oraz integracja z regulatorami.