Konferencja Polimer na Politechnice Warszawskiej

Konferencja Polimer na Politechnice…
Zmieniają się studenckie roczniki, ale impreza trwa i się rozwija, dlatego warto ją promować.

Koło Naukowe Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Polimer, działające na
Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej już po raz siódmy organizuje konferencję naukową pod hasłem: "Innowacyjność w przetwórstwie tworzyw sztucznych - nauka we współpracy z przemysłem".

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 19 kwietnia 2012r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej przy ul. Narbutta 85 w sali 144.

- Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk przetwórców tworzyw sztucznych, przedsiębiorców, pracowników uczelni, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz studentów. Konferencja obejmuje cykl wykładów poświęconych branżowym nowinkom technicznym jak również najnowszym osiągnięciom w tej dziedzinie nauki. W czasie konferencji odbędzie się również sesja posterowa, w której dyplomanci, doktoranci i pracownicy naukowi z uczelni z całego kraju zaprezentują efekty swoich badań, walcząc o główną nagrodę (czytnik ebooków) w konkursie na najlepszy poster – opowiada Małgorzata Wójcik, jedna z osób zaangażowanych w organizację wydarzenia.

W tym roku gościem specjalnym konferencji będzie światowej sławy naukowiec prof. Tadamoto Sakai z uniwersytetu w japońskiej Szizouce. Japończyk jest autorem ponad 200 prac naukowych dotyczących fundamentalnych zagadnień przetwórstwa tworzyw polimerowych, m.in. rozwoju nowych technik wytłaczania jednoślimakowego i wytłaczania dwuślimakowego, wytłaczania reaktywnego oraz wtryskiwania tworzyw, modelowania procesów ślimakowych przetwórstwa, a także zagadnień komponowania i przetwórstwa wielofazowych i wieloskładnikowych systemów polimerowych w celu produkcji nanokompozytów i mieszanin polimerowych w nanoskali, czy rozwoju nowych tworzyw biodegradowalnych.

Chęć uczestnictwa w konferencji potwierdziło już, jak co roku, wielu profesorów, przedstawicieli firm i studentów zrzeszonych w kołach naukowych z całej Polski.