Krynicki Recykling chce pozyskać z giełdy 7,5 mln zł

7,5 mln zł zamierza pozyskać z zaplanowanej na grudzień oferty prywatnej spółka Krynicki Recykling. Za te pieniądze mają zostać przeprowadzone inwestycje, które w przyszłości mają pozwolić firmie na zajęcia fotela lidera krajowego rynku odzysku szkła opakowaniowego.

Krynicki Recykling, firma zajmująca się uzdatnianiem stłuczki szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła w kraju, już od kilku miesięcy nosi się z zamiarem giełdowego debiutu na nowym rynku NewConnect. Pierwotnie był on przewidziany na ostatni kwartał tego roku, ale niestabilna sytuacja na giełdzie sprawia, że jest przesuwany.

- W grudniu przeprowadzimy ofertę z udziałem inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Będzie ona obejmowała tylko akcje nowej emisji – tłumaczy Marcin Duszyński, prezes Capital One Advisers, doradcy przygotowującego firmę do debiutu. Dodaje też, że w styczniu spodziewa się powrotu na rynek trendu wzrostowego, co powinno sprzyjać wejściu firmy na NewConnect.

W firmie Krynicki Recykling już wiedzą na co pójdą pieniądze pozyskane z wejścia na parkiet. Zostaną one przeznaczone na inwestycje w nowe linie produkcyjne i na akwizycje. Spółka planuje rozbudowę i modernizację istniejącej linii technologicznej w Wyszkowie, a także uruchomienie tam nowej linii służącej do uzdatniania szkła płaskiego. Chce też przejąć podmioty konkurencyjne. W tej chwili prowadzi zaawansowane rozmowy z dwiema firmami. Przedwstępna umowa z jedną z nich może zostać podpisana jeszcze w tym roku. Spółka ta generuje przychody rzędu 2- 3 mln zł. Kolejna - może zostać przejęta w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wiadomo już, że całkowita wielkość inwestycji poniesionych na modernizację linii i akwizycje wyniesie ok. 11 mln zł, z czego 7,5 mln zł spółka pozyska z oferty. Pozostała kwota pochodzić będzie z funduszy i dotacji ekologicznych.

Giełdowy debiut ma się tez przełożyć na wyniki finansowe spółki, które zostaną osiągnięte w przyszłym roku. W 2008 roku, dzięki środkom z oferty, wyniki te mają skokowo wzrosnąć. Zysk netto ma wynieść 1,16 mln zł, zysk operacyjny 1,6 mln zł, a przychody 16,7 mln zł.

Krynicki Recykling działa na polskim rynku od 1998 r. Wiodącą gałęzią działalności jest pozyskiwanie i uzdatnianie stłuczki szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła w kraju. Głównymi kontrahentami są gminy, producenci wyrobów w opakowaniach szklanych, przedsiębiorstwa komunalne, punkty skupu surowców wtórnych oraz wysypiska śmieci z terenu całego kraju.

Spółka z centralą w Olsztynie i posiada trzy sortownie: w Braniewie, w Wyszkowie i w Borku Wielkopolskim. Surowiec pozyskuje od blisko tysiąca dostawców z całej Polski. Obecnie posiada ok. 30 proc. udziałów w krajowym rynku odzysku szkła opakowaniowego, co daje jej drugą pozycję. W przyszłości powalczy jednak o miano lidera.