Kwazar wyłącznym dystrybutorem firmy EnerPlastics

Spółka Kwazar rozwija współpracę z koncernem EnerPlastics. Firma została wyłącznym dystrybutorem produktów EnerPlastics na terenie naszego kraju.

Międzynarodowy koncern EnerPlastics powstał osiem lat temu. Szybko stał się czołowym producentem koncentratów barwiących i pomocniczych. Posiada certyfikat ISO 9001:2000 wydany przez SGS. W tej chwili z powodzeniem obsługuje rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych w swoim regionie. Jego siedziba mieści się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oprócz aktywności w Zatoce Perskiej firmie dość szybko udało się wprowadzić swoje produkty na rynki ponad 35 krajów całego świata. Obecnie wyroby EnerPlastics dostępne są w Europie, Afryce, krajach Bliskiego Wschodu, WNP oraz na obszarze subkontynentu indyjskiego. Na polskim rynku partnerem odpowiedzialnym za ich dystrybucję została niedawno firma Kwazar Corporation.

- Firma EnerPlastics swój sukces na arenie międzynarodowej zawdzięcza indywidualnemu podejściu do potrzeb klientów w danym rejonie. Stale doskonalona technologia otrzymywania koncentratów wspierana jest najnowocześniejszymi urządzeniami do prowadzenia testów i kontroli. Laboratorium koncernu wyposażone jest między innymi w aparaturę, umożliwiającą przeprowadzenie identyfikacji i doboru kolorów przy zastosowaniu nowatorskich, w pełni skomputeryzowanych technologii - informuje Wojciech Dworakowski ze spółki Kwazar. - Laboratorium przeprowadza również badania przyspieszonego starzenia tzw. testy pogodowe, odtwarza większość technologii klientów w skali laboratoryjnej oraz prowadzi testy w zakresie zachowania kolorów w produktach końcowych. EnerPlastics nieustannie dąży do umocnienia swojej pozycji innowacyjnego i elastycznego producenta koncentratów barwiących i uszlachetniających obsługującego niszowe rynki.

Jego polski partner, czyli Kwazar to uznany producent opryskiwaczy i profili z polistyrenu. Jego produkty można spotkać nie tylko w naszym kraju, ale też w 104 innych państwach na całym świecie. - Kwazar poznał EnerPlastics jako użytkownik koncentratów. W trakcie współpracy okazało się, że wyroby koncernu są bardzo dobrej jakości. Jednocześnie Ener Plastics poszukiwał dystrybutora w Polsce i Kwazar uznał, że może podjąć się tej roli - tłumaczy Wojciech Dworakowski.

W tej chwili w ofercie EnerPlastics znajdują się koncentraty barwiące: czernie, biele, a także inne kolory oraz koncentraty specjalne. Koncern zajmuje się również dostawą szerokiej gamy koncentratów pomocniczych, wśród których możemy wyróżnić stabilizatory i filtry UV, przeciwutleniacze, antystatyki, antyblokery, środki poślizgowe, środki ułatwiające przetwórstwo, środki nukleizujące.