LS Tech-Homes inwestuje w Pomorskiej SSE

LS Tech-Homes inwestuje w Pomorskiej SSE
W ostatnich dniach ub.r. władze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydały zezwolenie na prowadzenie działalności dla firmy LS Tech-Homes w Koniecwałdzie k. Sztumu. Spółka zamierza zainwestować 23 mln zł w budowę fabryki produkującej ekologiczne materiały budowlane. Inwestycja pozwoli na zatrudnienie 35 osób w Podstrefie Sztum PSSE.

Założona przez Leszka Surowca spółka LS Tech-Homes rozpoczęła działalność w 2009 roku. Jej celem jest wdrożenie do budownictwa europejskiego paneli kompozytowych wraz z unikalnym systemem łączeń paneli przy pomocy kształtowników z żywic zbrojonych włóknem szklanym, w zgodzie ze standardami budownictwa ekologicznego (green building).

Obecnie firma działa w oparciu o zakład produkcyjny w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie produkowane są panele i kształtowniki. Budowane zakłady w Studzienicach (Śląsk) i Koniecwałdzie zostaną wyposażone w linie do produkcji paneli kompozytowych i laminacji paneli. Dodatkowo zakład w Studzienicach wyposażony będzie w linię do produkcji kształtowników zbrojonych włóknem szklanym w technologii pultruzji.

W ofercie firmy znajdują się płyty magnezowe MgO Green, płyty kompozytowe MgO Green (płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym i okładzinami z płyt magnezowych lub OSB do montażu domów w technologii SIP lub zastosowań jako panele osłonowe, dachowe, działowe), kształtowniki z żywic zbrojonych włóknem szklanym wykonywane w technologii pultruzji, płyty do izolacji akustycznej MgO Silence oraz okładziny z włókien poliestrowych Grid-Alwa.