Lanxess z nową ofertą barwników

Lanxess z nową ofertą barwników
Koncern Lanxess zaprezentuje swoje kompleksowe portfolio produktów do wytwarzania materiałów powłokowych na targach European Coatings Show (ECS) 2017 w Norymberdze, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia 2017 roku. Prezentowane produkty będą obejmowały między innymi produkty benzylowe, najnowsze środki biobójcze i przyjazne dla środowiska barwniki. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie nowy pigment z tlenku żelaza - Bayferrox, wytwarzany przez koncern w swoim zakładzie w chińskim mieście Ningbo.

Wysoko wydajne pigmenty do wszelkiego rodzaju zastosowań

Dzięki produktom Bayferrox i Colortherm, czyli serii pigmentów z tlenku żelaza i chromu koncern Lanxess oferuje bardzo kompleksowe portfolio pigmentów nieorganicznych w ponad 100 kolorach.

- Nasi klienci dostrzegają dziesiątki lat doświadczenia w wytwarzaniu produktów wysokiej jakości oraz rozwoju i optymalizacji procesów, które wyróżniają nas na tle konkurencji - zauważa Thomas Pfeiffer, wiceprezes na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w jednostce biznesowej Inorganic Pigments (IPG) koncernu Lanxess. - Nieustannie inwestujemy w nowe technologie, aby zaspokoić napędzany megatrendem urbanizacyjnym popyt na wysokiej jakości pigmenty wyprodukowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Produkty oferowane przez koncern są w stanie w znacznym stopniu zaspokoić wyższe wymagania klientów w odniesieniu do intensywności kolorów, jednolitej ich jakości, łatwości przetwarzania i, co nie mniej ważne, globalnej dostępności.

- Najważniejsze zalety naszych wysoko wydajnych pigmentów to niska tolerancja na niespójności w odcieniu i intensywności kolorów - wyjaśnia dr Stephan Spiegelhauer, szef Globalnego Centrum Kompetencji w zakresie Farb i Lakierów w ramach jednostki IPG. - Dzięki temu odtworzenie koloru podczas produkcji farb i lakierów jest szybsze, prostsze i bardziej niezawodne. Co więcej, dzięki mikronizacji pigmenty charakteryzują się niezwykle wysoką dyspergowalności.

Na kongresie European Coatings Congress, który odbędzie się przy okazji targów, w poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku dr Christine Kathrein, kierownik ds. rozwoju produktów w Dziale Rozwoju Produktów i Biznesu w jednostce IPG, wygłosi referat pod tytułem "Wysoko wyspecjalizowane przestrzenie barwne wykonane dzięki dostosowanym do potrzeb pigmentom z tlenku żelaza". W ramach swojego wystąpienia wyjaśni, w jaki sposób chromatyczność pigmentów nieorganicznych zależy od skomplikowanej relacji między wielkością i kształtem cząsteczek, wcześniejszych właściwości, rozkładu wielkości cząsteczek i dyspergowalności w matrycy. Opowie także o opracowanym przez koncern Lanxess procesie stosowanym w Ningbo, który umożliwia uzyskanie wąskich przedziałów uziarnienia i pozwala na uzyskanie koloru, który ściśle odpowiada docelowym parametrom. W porównaniu do innych pigmentów z tlenku żelaza dostępnych na rynku innowacyjny i przyjazny dla środowiska proces stosowany w Ningbo pozwala na wytwarzanie najbardziej jaskrawych i najbardziej żółtych odcieni czerwieni.

Nowe wodne preparaty pigmentowe

W Norymberdze jednostka Rhein Chemie Additives (ADD) koncernu Lanxess zaprezentuje swoje bogate portfolio wodnych preparatów pigmentowych Levanyl i Levanox. Dzięki idealnym proporcjom zawartości pigmentu nieorganiczne zawiesiny z serii Levanox osiągają doskonałe wyniki pod względem stopnia krycia oraz odporności na światło, warunki pogodowe i czynniki chemiczne. Doskonała trwałość tych produktów oznacza, że stosowane są przede wszystkim w budownictwie oraz do farb i lakierów.

Specjalnie dobrana zawartość pigmentów organicznych sprawia, że produkty z serii Levanyl są wyjątkowo żywe i pełne koloru. Stosowane są przede wszystkim w farbach i lakierach, produktach do ochrony drewna oraz drukarstwie. Jednostka ADD poszerzyła serię Levanyl o 12 nowych produktów. Nie zawierają one lotnych związków nieorganicznych i spełniają najważniejsze europejskie normy i standardy. Nowe produkty z serii Levanyl spełniają też standardy dotyczące substancji stosowanych w zabawkach przeznaczonych dla dzieci (EN 71 3/71-7/71-9), są opatrzone oznakowaniami ekologicznymi takimi jak "Nordycki łabędź" (Nordic Swan) i "Niebieski anioł" (Blue Angel), a ponadto są wymienione w bazie danych "materiałów rekomendowanych przez BfR do kontaktu z żywnością" prowadzonej przez niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR).

- Wyprodukowaliśmy już próbki, zapewniliśmy naszym klientom porady techniczne, a nowe produkty bez problemów zastąpiły poprzednie w odniesieniu do szerokiego spektrum zastosowań - mówi Ralf Scholtz, kierownik działu Colorant Additives jednostki ADD.

Lanxess


Czytaj więcej: Barwniki 75

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A