Lanxess zmienia nazwy dodatków dla branży gumowej

Lanxess zmienia nazwy dodatków dla branży gumowej
Firma Lanxess zmienia nazwę przedmieszek ze wstępnie zdyspergowanymi włóknami celulozy, które wcześniej sprzedawano pod nazwą Santoweb. Od 1 lipca br. tej grupie produktów została nadana nazwa Rhenogran WP (WP to skrót od "wood pulp", tj. pulpy drzewnej).

- W wyniku tej zmiany nasze wstępnie dyspergowane dodatki wzmacniające na bazie pulpy będą teraz miały ujednolicone nazewnictwo, zapewniające klientom lepszy ogląd - powiedział Philipp Junge, kierownik ds. dodatków do gumy w jednostce ADD koncernu Lanxess.

Produkty Rhenogran WP są przeznaczone dla przemysłu gumowego. Wraz ze wzrostem wymagań dotyczących właściwości technicznych oraz jakości części gumowych, szczególnie w branży motoryzacyjnej, rośnie również zapotrzebowanie na dodatki wzmacniające. Dzięki przedmieszkom ze wstępnie zdyspergowanymi włóknami celulozowymi oraz z krótkimi włóknami aramidowymi koncern Lanxess będzie mógł zaoferować przetwórcom gumy szeroki asortyment dodatków wzmacniających do różnych wymagań i zastosowań - od przewodów, przenośników taśmowych i pasków rozrządu po wysokowydajne opony do specjalnych zastosowań.

Seria przedmieszek z włóknami charakteryzuje się wstępną dyspersją różnych mas włóknistych w specjalnych matrycach polimerowych. Zapewnia to dobrą mieszalność i jednolitą dyspersję masy włóknistej w mieszance kauczukowej. Jedynie dzięki pełnej dyspersji masa włóknista może wywrzeć odpowiedni wpływ na materiał i zapewnić optymalne wzmocnienie produktu końcowego.

Masa z włókien celulozowych zawarta w przedmieszkach Rhenogran WP umożliwia wzmocnienie produktów końcowych wytwarzanych z polimerów takich jak kauczuk akrylonitrylo-butadienowy (EPDM), kauczuk styrenowo-butadienowy (SBR), kauczuk naturalny czy polichlorek winylu (PVC). Jest to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na zwiększenie jakości i okresu użytkowania produktów końcowych narażonych na działanie wysokich temperatur, różne warunki otoczenia i naprężenia.

Dzięki produktowi Rhenogran P91-40, który zawiera bardzo odporną i bardzo lekką masę z krótkich włókien aramidowych Twaron równomiernie rozłożoną w mieszance kauczukowej, produkt końcowy zostaje optymalnie wzmocniony w celu zwiększenia jego odporności na skrajne naprężenia mechaniczne, dynamiczne i termiczne. Produkt Rhenogran P91-40 można stosować do wielu gatunków kauczuków, w tym kauczuku naturalnego, izoprenowego (IR), butadienowego (BR), styrenowo-butadienowego (SBR), etylenowo-propylenowego (EPDM), chloroprenowego (CR), akrylonitrylo-butadienowego (NBR) i uwodornionego kauczuku akrylonitrylo-butadienowego (HNBR).

Jednostka ADD koncernu Lanxess zaopatruje przemysł gumowy w szeroki asortyment wstępnie dyspergowanych dodatków do polimerów, promotorów reakcji, aktywatorów wulkanizacji i wypełniaczy, wosków przeciwsłonecznych, środków antyadhezyjnych, atramentów do znakowania opon oraz wysoko wydajnych przepon do pras wulkanizacyjnych.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A