Logistyka magazynowania i produkcji butelek z tworzyw sztucznych

Logistyka magazynowania i…

Jak zoptymalizować procesy logistyczne związane z produkcją i magazynowaniem butelek z tworzyw sztucznych i procesem ich napełniania? Jak uniknąć strat powstałych w wyniku uszkodzeń opakowań? Jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie? Jak skrócić czas obsługi nośnika?

Dedykowane rozwiązania optymalizujące wymienione procesy oferuje Elkom Trade. Firma posiada prawie pięćdziesięcioletnie doświadczenie w branży metalowej, stale poszukuje nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz kompleksowo zarządza systemami logistycznymi od opracowania koncepcji optymalnego nośnika poprzez produkcję, dostawę i serwis. 

Zastanówmy się przez chwilę, z jakimi problemami borykają się producenci opakowań z tworzyw sztucznych? Jedną z głównych kwestii są uszkodzenia delikatnego opakowania powstałe głównie w wyniku nacisku wywieranego przez kolejne warstwy produktu (np. wgniecenia). Powoduje to straty związane nie tylko bezpośrednio z kosztem uszkodzonego wyrobu, ale także często z przestojem linii produkcyjnej. Kolejny problem to brak kompatybilności systemów z linią produkcyjną.

Wady konkurencyjnych opakowań z kartonu, a głownie: ich nietrwałość, niewykorzystanie całej przestrzeni w pudełku, nieefektywne możliwości składowania (na regałach magazynowych), to dopiero początek. W jaki sposób zapobiec stratom?

Odpowiedź jest prosta: inwestując w odpowiednie rozwiązania firmy Elkom Trade - zaprojektowane pod konkretny typ produktu i określony proces produkcyjny.

Branża opakowań z tworzyw sztucznych od lat stanowi inspirację dla Elkom Trade S.A. w zakresie dedykowanych dla niej rozwiązań logistycznych. Firma z wielkim zaangażowaniem wdraża nowoczesne systemy optymalizujące proces logistyki wewnętrznej (na produkcji i w magazynie).


ET BOX
elkom-trade1b

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Logistyka wewnętrzna w zakładach produkujących butelki z tworzyw sztucznych, nakrętki  i preformy PET wymaga przemyślanych rozwiązań. Kontenery na butelki i pojemniki typu ET- BOX przeznaczone do składowania preform PET oraz nakrętek można znaleźć w ofercie Elkom Trade. Konstrukcje dedykowane do składowania butelek plastikowych wykonane są z profili stalowych i mocnej plandeki PCV. ET-BOX’y to pojemniki wykonane z drutu stalowego. Trwałość i ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych (na wiele lat) zapewnia solidna powłoka cynkowa.

pojemniki na butelki
Kontenery na butelki i pojemniki typu ET- BOX

Optymalizacja powierzchni magazynowej

Kontenery na butelki firmy Elkom Trade w zależności od ich typu można piętrować do 3, a ET-BOX’y do 6 w górę. Nie trzeba wyposażać magazynu w regały wysokiego składowania. Same kontenery stanowią dla nich znakomitą alternatywę. To systemy mobilne, gwarantujące swobodę aranżacji przestrzeni magazynowej - np. magazyn w szczycie sezonu można stworzyć na dowolnej dostępnej przestrzeni oraz swobodnie przemieszczać pojemniki przy użyciu wózków widłowych.

systemy mobilne ET-BOX
sztaplowanie-pojmnikow-na-butelki
brak
 

Pojemniki magazynowe z drutu - ET- BOX’y, nadstawki, rollkontenery, stojaki, stelaże

Polska