LyondellBasell zamyka jednostkę produkcyjną HDPE w Niemczech

LyondellBasell zamyka jednostkę produkcyjną HDPE w Niemczech
Koncern LyondellBasell podjął decyzję o zamknięciu jednostki produkującej polietylen wysokiej gęstości w zakładach w Wesseling w Niemczech w trzecim kwartale 2013 roku. Jednostka produkująca 100 tys. ton HDPE rocznie to jedna z najmniejszych i najmniej wydajnych instalacji LyondellBasell w Europie. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inne jednostki są w stanie pokryć zapotrzebowanie klientów na HDPE.

- LyondellBasell kontynuuje prace nad reorganizacją naszych zakładów w Europie w celu zwiększenia efektywności, redukcji kosztów i poprawy konkurencyjności - mówi Bob Patel, wiceprezydent sekcji Olefins & Polyolefins, Europe, Asia and International. - Zamknięcie jednostki o obniżonej konkurencyjności wraz z restrukturyzacją i poprawą w działach biznesowych, wytwarzania i rozwoju pozwolą naszej firmie na zajęcie lepszej pozycji rynkowej.

Kompleks Wesseling / Knapsack k. Kolonii jest w stanie produkować 2,2 mln t poliolefin rocznie. W tych dwóch lokalizacjach znajdują się obecnie dwa krakery, cztery jednostki produkcyjne HDPE, dwie jednostki LDPE, trzy jednostki produkcyjne PP oraz zakłady produkujące zaawansowane poliolefiny. Łącznie zakłady w Wesseling zatrudniają ok. 2000 osób oraz 1000 pracowników kontraktowych, w Knapsack zatrudnionych jest 150 pracowników.