Maszyny do termoformowania - Polacy liczą się w Europie

Myślę, że do rotomoldingu jeszcze powrócimy, bo to niezwykle ciekawa i widowiskowa technologia. Teraz chciałbym jeszcze zapytać o wasze najnowsze produkty; czy mogłaby pani powiedzieć o nich coś więcej?

Na tegorocznych targach K w Düsseldorfie zaprezentowaliśmy najnowszą termoformierkę z serii Twinline. Jest to nasze „najmłodsze dziecko” w rodzinie termoformierek. Maszyna typu Twinline jest urządzeniem dedykowanym do produkcji wyrobów w technologii Twin Sheet (formowanie 2 płyt jednocześnie). Termoformowanie dwuarkuszowe w technologii Twin Sheet pozwala zastąpić 2 procesy - formowania i spajania elementów - jednym. Umożliwia to efektywną produkcję bezszwowych elementów przestrzennych lub pustych w środku, takich jak: palety, zbiorniki, kanistry, pływaki, bariery drogowe itp. W procesie formuje się jednocześnie dolną i górną część, a następnie łączy 2 elementy poprzez docisk, bez konieczności stosowania klejów, rozpuszczalników, czy innych materiałów łączących. Wytworzone elementy mają wysoką sztywność i wytrzymałość. Możliwość uzyskania pustych przestrzeni wykorzystuje się często również do obniżenia wagi produktu i zmniejszenia zużycia materiału.

Bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły możemy podsumować, że maszyna Twinline zawiera rozwiązania pozwalające na automatyczny załadunek 2 płyt w obszar formowania, jednoczesne nagrzewanie i formowanie obydwu płyt materiału umieszczonych poziomo nad sobą oraz finalne zespolenie ich w 1 produkt. Właściwa kombinacja precyzyjnego grzania płyt i odpowiedniego docisku pozwala na trwałe połączenie uformowanych próżniowo kształtek w jednym procesie. Po tym etapie następuje rozformowanie i automatyczny transport wyrobu do strefy odbioru. Cały proces jest oczywiście sterowany i kontrolowany komputerowo. Urządzenie może pracować w trybie automatycznym lub ręcznym. Może również działać jako typowa termoformierka do kształtowania pojedynczej płyty.

twinline
Twinline

Warto też wspomnieć o dość nowej linii maszyn Spaline, która już zdobyła wysokie uznanie klientów i stała się swego rodzaju hitem sprzedażowym. Obejmuje ona termoformierki zaprojektowane i budowane specjalnie do produkcji wanien z hydromasażem, wanien typu spa i podobnych wyrobów wymagających głębokiego tłoczenia. Maszyny te zawierają również szereg unikatowych rozwiązań dostosowanych właśnie do tego typu produkcji.

Chciałabym też nadmienić krótko w tym miejscu, że przygotowujemy cały pakiet innowacji, które zamierzamy wprowadzać od początku tego roku we wszystkich standardowych maszynach. Będą to zarówno zmiany „kosmetyczne” w wyglądzie, jak i zaawansowane, nowe rozwiązania techniczne. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.toolsfactory.pl lub do kontaktu z nami.

Miałem okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy na wystawie w Düsseldorfie, mimo iż wasze stoisko tętniło życiem. Muszę przyznać, że niewiele polskich firm jest tak obleganych na zagranicznych imprezach. Z drugiej strony zaś Tools Factory należy do niezbyt licznego grona rodzimych przedsiębiorstw, które aktywnie promują się za granicą.

Tak, na stoisku był duży ruch i bardzo się z tego powodu cieszymy. Myślę, że wynika on z coraz większego zainteresowania naszą firmą i oferowanymi przez nas maszynami. Od 10 lat staramy się konsekwentnie promować poza granicami naszego kraju, biorąc udział w różnych imprezach targowych i podejmując różnorakie akcje reklamowe. We wspomnianych targach K braliśmy już udział po raz czwarty, a rozpoczynaliśmy naszą obecność w 2013 r. Te działania przynoszą w końcu efekt. Jesteśmy już dobrze rozpoznawaną marką w Europie Środkowo-Wschodniej, mamy w tym rejonie liczne grono klientów, którzy dobrze świadczą o naszych produktach i usługach. Podejmujemy konkretne działania w celu zwiększenia sprzedaży do krajów Europy Zachodniej i udaje nam się to coraz lepiej. Klientów zdobywamy nowoczesnością rozwiązań, jakością usług i atrakcyjnością cenową. W sumie eksportujemy maszyny do 14 krajów w Europie i mam nadzieję, że w tym roku zwiększymy tę liczbę. Nasze wysiłki eksportowe zostały również docenione w kraju; jesteśmy kilkukrotnym laureatem nagrody „Wybitny Exporter Roku” przyznawanej przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich oraz laureatem specjalnej nagrody Ministra Gospodarki.

Reportaże

Forum