Maszyny firmy Packmann dobrze zapakują

Maszyny firmy Packmann dobrze zapakują
Rekomendacja wystawiona przez takie znane i cenione na całym świecie firmy, takie jak choćby Krones, Soraya, Danone, Tetra Pak, Philips, a także Unilever i Hochland, to najlepsze świadectwo wysokiej jakości usług i produktów. A takimi właśnie rekomendacjami może się pochwalić spółka Packmann, jeden z czołowych polskich producentów automatycznych maszyn pakujących.

- Dostarczamy standardowe maszyny pakujące i kompletne linie do pakowania w tekturę falistą oraz w folię termokurczliwą. W ciągu ostatnich lat podstawowa oferta maszyn naszej produkcji została wzbogacona o nowe odmiany rodzajowe i funkcjonalne - informuje Agnieszka Kozakiewicz z firmy Packmann. - Posiadamy wyspecjalizowane wersje maszyn, które są w stanie zaspokoić rozmaite wymagania techniczne i funkcjonalne.

Zakres zadań, które są w stanie wykonać maszyny firmy Packmann jest bardzo szeroki. Niemniej jednak główne grupy maszyn służą do pakowania w owinięcia z tektury falistej, formowania opakowań - tacek z tektury falistej oraz do końcowego pakowania w folię termokurczliwą.

Maszyny firmy Packmann nadają się do różnych zastosowań

Czym charakteryzuje się każde z trzech wymienionych rozwiązań i jakie maszyny konkretnie są w stanie zrealizować poszczególne zadania?

Maszyny do pakowania w owinięcia z tektury falistej
Do pakowania w owinięcia z tektury falistej potrzebne są urządzenia, które będą pobierały płaskie wykroje z tektury falistej jako materiał do formowania opakowań wokół produktów. Odpowiednie moduły licząco-grupujące zestawiają produkty w grupy. Maszyny spełniające te wymagania występują w wykonaniu jedno- i wieloformatowym. Wydajność ich pracy sięga 20 opakowań zbiorczych na minutę.

Do tego rodzaju zastosowań Packmann posiada trzy modele maszyn: serię TLF - maszyny automatycznie formujące tackę, na której ustawiają zgrupowane produkty; serię TLF WA - tego rodzaju maszyny posiadają dodatkowy moduł do zaginania i zaklejania górnych klap opakowania, w wyniku czego powstaje szczelne opakowanie dystrybucyjne (wrapp-around); serię MGB - są to maszyny do automatycznego liczenia, grupowania i pakowania torebek w gotowe opakowanie kartonowe.

To oczywiście dopiero początek asortymentowego bogactwa Packmanna. Jak już wspomniano firma może pochwalić się również maszynami do formowania opakowań (tacek) z tektury falistej.

maszyna serii TLF firmy Packmann


Maszyny do formowania opakowań z tektury falistej

Wyróżniają się one tym, że formują opakowania (tacki) klejone następnie 4-, 6- lub 8-punktowo. Ich wydajność jest zależna od konkretnego modelu i kształtuje się na poziomie 10/15/20/30 tacek na minutę.

Tym co jeszcze wyróżnia urządzenia przeznaczone do realizowania zadań związanych z formowaniem opakowań (tacek) z tektury falistej jest długi poziomy magazynek wykrojów, który pozwala na znaczącą redukcję czasu operatora, przeznaczonego na podawanie wykrojów.

Maszyny, o których mowa występują w wykonaniu jedno-formatowym, a także z wymiennymi narzędziami formującymi. W tej grupie urządzeń szczegółowa oferta Packmanna przedstawia się następująco:
  • Rodzina CTL-K - formierki tacek klejonych o różnorakich wzorach wg standardu FEFCO lub projektowanych indywidualnie,
  • Rodzina CTL-ML - formierki z modułem formowania i doklejania wieczka; przeznaczone głównie do formowania tacek z otworami stabilizującymi na produkty w pojemnikach termoformowanych,
  • Rodzina CTL-O - formierka tacek ogrodniczych ze wzmocnieniami (standardowe tacki ze wzmocnieniami do dystrybucji jabłek, pomidorów),
  • Rodzina CTL-Maxi - formierka tacek wielkogabarytowych, wielkości europalety lub połowy europalety, przeznaczonych do produktów sprzedawanych wprost z palety
  • Rodzina TR - formierko-składarki do wytwarzania tacek bez użycia kleju, jak i formowania pudeł typu American-box.


Czytaj więcej: Maszyny 481 Opakowania 1107