Maszyny firmy Packmann dobrze zapakują


Maszyny do pakowania końcowego w folię termokurczliwą

Dużym uznaniem wśród użytkowników urządzeń dostarczanych przez Packmanna cieszą się również maszyny do pakowania końcowego w folię termokurczliwą. Wynika to m.in. z faktu ich funkcjonalnego zróżnicowania.

- Dzięki możliwości wyboru z szerokiej gamy przenośników i modułów wstępnego przygotowania produktu do pakowania użytkownik uzyskuje optymalne dostosowanie linii do specyfiki swojej produkcji. Wersje przeznaczone do małych, dużych, lekkich i ciężkich produktów zapewniają właściwy wybór i gwarantują optymalizację techniczną i kosztową. Efektem jest adekwatny nakład inwestycyjny i niskie koszty eksploatacyjne - zapewnia Agnieszka Kozakiewicz z firmy Packmann.

O tym jak szerokie jest spektrum możliwości związanych z wykorzystaniem maszyn do pakowania końcowego w folię termokurczliwą świadczy fakt, że tylko seria maszyn ASF znajduje zastosowanie przy frontach meblowych, panelach podłogowych, płytach, korpusach mebli oraz stosach płaskich przedmiotów.

Jeśli chodzi właśnie o serię ASF, to zróżnicowane wersje modułu owijania folią o szerokości zgrzewania poprzecznego odpowiednio 80/100/120 lub 160 cm zapewniają w połączeniu z odpowiednim tunelem do folii termokurczliwej właściwy dobór dla danego zadania. Oczywiście na serii ASF nie kończy się wybór maszyn Packmann przeznaczonych do pakowania końcowego w folię termokurczliwą.

Pozostałe urządzenia spełniające tego typu zadani wchodzą w skład serii: ASD, ASC oraz ASU.

Pierwszy z modeli, czyli ASD znajduje zastosowanie przy wielkogabarytowych pudłach z produktami, belach materiałów termoizolacyjnych, stosach płyt i płaskich przedmiotach ułożonych warstwowo.

Z kolei seria ASC idealnie nadaje się dla tych wszystkich użytkowników, którzy zajmują się pakowaniem usługowym lub prowadzą pakownie szerokiego asortymentu produktów. - Maszyna z tej rodziny zapewnia wymaganą w takich pakowniach uniwersalność i szybkość przestawienia na inny rodzaj pakowanego produktu. Jej wydajność to maksymalnie 20 opakowań zbiorczych na minutę - mówi Agnieszka Kozakiewicz.

Ostatnia z serii maszyn przeznaczonych do pakowania końcowego w folię termokurczliwą, to typ ASU. Znajdują one zastosowanie przy pakowaniu różnorakich produktów w zbiorcze opakowania dystrybucyjne i opakowania półkowe tzw. multipack. Szerokość zgrzewania dochodzi tutaj do poziomu 45/60 lub 80 cm.

Czytaj więcej: Maszyny 478 Opakowania 1097