Mecaseat sprzedaje zakłady w Hiszpanii i w Polsce

Mecaseat sprzedaje zakłady…
Wchodząca w skład koncernu Continental spółka Benecke-Kaliko z Hanoweru ogłosiła plany rozwoju produkcji folii przeznaczonej do wnętrz samochodów. 1 listopada spółka przejęła dwie fabryki belgijskiej grupy Mecaseat i już wkrótce stanie się właścicielem hiszpańskiej firmy Gorvi SA z Pampeluny oraz firmy Mecapol z Wągrowca. Zgodnie z zapowiedziami, z przejęciem zakładów zatrudniających 150 osób nie będą związane zwolnienia pracowników.

- Naszym celem nie było jedynie przejęcie działalności, lecz także mocy produkcyjnych - powiedział Dirk Leiß, szef firmy Benecke-Kaliko. - Nowe zakłady doskonale się wpisują w strategię działania naszej firmy. Zyskując dostęp do rynków południowej Europy, dajemy wyraźny sygnał chęci wzrostu wraz z francuskimi i hiszpańskimi producentami. W przyszłości będziemy mogli zaproponować naszym klientom rozwiązania przeznaczone zwłaszcza dla rozkwitającego segmentu małych aut.

Fabryka w Pampelunie zaopatruje klientów w Hiszpanii, Francji i Afryce Północnej, podczas gdy wągrowiecki Mecapol dostarcza folie i tapicerkę dla firm z Europy Wschodniej i Rosji.

Spółka Benecke-Kaliko, stanowiąca część działu ContiTech koncernu Continental AG, dotychczas posiadała cztery fabryki zlokalizowane w Chinach, Niemczech i Meksyku. W 2013 roku przychody firmy wyniosły 392 mln euro.