Medaliści targów Taropak 2016

Szybkobieżna brama składana WinFold
Puertas Ferroflex, Hiszpania
Zgłaszający: Winterwarm Polska Sp. z o.o., Swarzędz

WinFold to wyjątkowo trwała konstrukcyjnie brama szybkobieżna składana, zaprojektowana na potrzeby zamknięcia dużych otworów w obiektach intensywnego użytkowania. Dzięki gazoszczelności, stanowi doskonałą przegrodę izolacyjną między strefami pracy chroniąc jednocześnie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Poprzeczne wzmocnienia płaszcza bramy oraz zastosowane podzespoły zapewniają bezkolizyjność użytkowania nawet podczas silnych podmuchów wiatru. Bramy WinFold dostępne są z wieloma opcjami systemu otwierania oraz w szerokiej gamie 50-ciu kolorów kurtyn oferowanych w standardzie.

WinFoldTaśmy Foodsafe do bezpośredniego i pośredniego kontaktu z żywnością
Supertape bv, Holandia
Zgłaszający: Supertape Polska Sp. z o.o., Przeźmierowo

Supertape BV oferuje rozwiązania w postaci taśm samoprzylepnych z zastosowaniem w opakowaniach typu flow pack, kartonach i opakowaniach płaskich np. serów, wędlin, przekąsek, słodyczy. Rodzaj zastosowanej taśmy zależy od kształtu opakowania, materiału opakowaniowego, wymaganego stopnia łatwości otwierania i ponownego zamykania oraz od warunków produkcji i przetwarzania. Finger-lift, czyli końcówka do otwierania palcami albo odrywany języczek zwiększają łatwość otwierania. Taśma daje się łatwo aplikować maszynowo. A aplikator nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych i jest łatwy we wdrożeniu.

FoodsafeUrządzenie do pakowania zmywaków profilowanych w opakowania tekturowe
Teccon Sp. z o.o. Sp.k., Gniezno

Wysokowydajna maszyna służąca do pakowania produktów prostopadłościennych w opakowania typu owijka kartonowa. Maszyna może zostać zaadoptowana do pakowania również produktów o kształtach okrągłych lub nieregularnych. Zaletą jest możliwość pakowania produktów miękkich. Zastosowany system układu transporterów synchronicznych pozwala na uzyskanie dużej wydajności maszyny przy zachowaniu niewielkich wymiarów urządzenia.

TecconUtz Coolbox 4.0
Georg Utz Sp. z o.o., Kąty Wrocławskie

Utz Coolbox 4.0 to rozwiązanie, w którego skład wchodzi pojemnik izotermiczny z tworzywa sztucznego RAKO, produkcji Georg Utz Sp. z o.o. wyposażony w rejestrator elektroniczny umożliwiający kontrolę parametrów przewożonego lub magazynowanego towaru, takich jak: temperatura i geolokalizacja. Pojemnik komunikując się poprzez internet, przekazuje żądane informacje. Odczyt danych można wykonać m.in. za pomocą smartfona lub przekaźnika access point. Rozwiązanie to jest przydatne tam, gdzie ważne jest bezpieczeństwo oraz pełna kontrola całego procesu logistycznego, m.in. w zakupach z zimnego łańcucha dostaw oraz e-commerce, a także w transporcie leków.

Utz Coolbox 4.0Zestaw słoi szklanych Trojka
Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska

System Trojka pozwala na nowo zdefiniować zastosowanie szklanych słoików. Stanowi kolejny krok w zwiększaniu funkcjonalności opakowania. Trojka nie służy tylko do przechowywania produktów spożywczych i ich prezentowania na półce. Łączenie słoi w pakiety pozwala na stworzenie całkowicie nowych produktów. Elastyczność z jaką można je tworzyć, pozwoli zaspokoić najróżniejsze potrzeby, a tym samym trafić do jak najszerszego grona konsumentów.

Trojka


Po przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji - plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie jest możliwe w czasie targów, gdzie swoje głosy można oddawać na specjalnie przygotowanych stoiskach - Strefach Mistrzów oraz jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów, możliwe będzie głosowanie na stronie internetowej.