Meech International pomaga firmie 3M Poland

Współpraca pomiędzy firmami 3M oraz Meech International. Dzięki temu możliwe było wyeliminowanie problemów powstających przy produkcji prowadzonej w naszym kraju przez 3M.

3M to jeden z liderów w sektorze przetwarzania i produkcji materiałów samoprzylepnych. Firma dysponuje zapleczem również w naszym kraju. Jej zakład zlokalizowany jest we Wrocławiu. Niedawno spółka musiała zmagać się z problemami, które wynikły w codziennej produkcji. Oto bowiem okazało się, że podczas konfekcjonowania wstęgi materiału, generuje się ładunek elektrostatyczny, który w tej sytuacji powodował wady procesu wytwórczego i narażał firmę na straty oraz opóźnienia.

Chcąc wyeliminować problem doszło do zawiązania współpracy pomiędzy 3M a firmą Barmey, która jest przedstawicielem Meech Internationl w Polsce. Meech do firma, która jest międzynarodowym specjalistą jeśli chodzi o wszelkie zagadnienia związane z elektrostatyką. W celu ustalenia możliwych rozwiązań Barmey zasugerował sprawdzone rozwiązanie dla tego typu aplikacji, polegające na instalacji systemu feedback na odwijaku oraz montaż dodatkowej belki w rejonie urządzenia tnącego. Efekt działania był widoczny niemal natychmiast. Pomiar poziomu ładunków w końcowej fazie produkcji wykonany za pomocą miernika natężenia pola elektrostatycznego A983 był zadawalający, a operacja związana z nawijaniem taśmy zaczęła przebiegać bez zakłóceń.

3M Poland była zadowolona z efektu końcowego instalacji Meech firmy Barmey i zamówiła cztery kolejne kompletne zestawy dla następnych czterech linii produkcyjnych. Po uruchomieniu kolejnych linii domówiła kolejne trzy zestawy feedback z dodatkowymi listwami typu A976.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników – przyznają przedstawiciele 3M Poland. - Szybko rozwiązaliśmy problem występujący w zakładzie, a dostarczony przez spółkę Barmey system Feedback firmy Meech spowodował, że cały proces produkcyjny przebiega gładko natomiast produkty wychodzące z naszej fabryki są dobrym poziomie.

brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska
brak
 

Lider w dziedzinie kontroli elektrostatyczności, ekonomicznych systemów sprężonego powietrza oraz systemów czyszczenia wstęgi

Wielka Brytania