Michael Hepp nowym prezesem BASF Polska

Michael Hepp nowym prezesem BASF Polska
Zmiana na szczytach władzy BASF Polska. 1 marca dr Michael Hepp zastąpił dr Torstena Penkuhna na stanowisku prezesa spółki. Penkuhn żegna się z BASF Polska po ponad trzech latach prezesowania.

Nowy prezes BASF Polska, Michael Hepp urodził się w 1958 r. w niemieckim Ludwigsburgu. Studiował chemię w Heidelbergu w Niemczech i w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Doktoryzował się w 1987 r. w Heidelbergu i w tym samym roku rozpoczął pracę w BASF AG.

Po przejściu licznych etapów kariery w działach badań i produkcji, a także w dziale chemii przemysłowej, został w 1998 r. kierownikiem Działu Produkcji Barwników Tekstylnych. Rok później przejął kierownictwo nad controllingiem i centralnymi usługami w ówczesnej sekcji barwników w BASF.

Dalszy rozwój jego drogi zawodowej odbywał się w bardzo szybkim tempie i obfitował w wiele ciekawych wyzwań zawodowych.

Michael Hepp, nowy Prezes BASF Polska


W 2001 r. Hepp został oddelegowany do Brazylii, gdzie jako kierownik prowadził południowoamerykańską spółkę BASF z siedzibą w Sao Paulo. Produkowała ona chemikalia uszlachetniające. Pobyt w Ameryce Południowej trwał dwa lata. Do Ludwigshafen, gdzie znajduje się siedziba koncernu BASF wrócił w 2003 r. Początkowo przejął zwierzchnictwo nad całą działalnością firmy w zakresie chemikaliów uszlachetniających do skór, a potem kierownictwo nad europejskim działem skór i tekstyliów.

Zmiana na stanowisku szefa BASF Polska związana jest z awansem dotychczasowego prezesa Torstena Penkuhna. Został on bowiem zatrudniony jako Senior Vice President koncernu BASF w sztabie prezesa zarządu, doktora Jürgena Hambrechta. Fotel prezesa BASF Polska Penkuhn piastował przez ponad trzy lata.

- Polska jest dla grupy BASF jednym z najważniejszych rynków w Europie środkowej. Niezwykle cieszę się z tego nowego wyzwania, ponieważ będę pracował na jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy. Jako największy koncern chemiczny świata BASF ma także i tu stabilną pozycję. Jesteśmy jednym z największych dostawców chemii specjalistycznej, tworzyw sztucznych i środków ochrony roślin. Ogromne znaczenie ma dla nas potencjał polskiej branży budowlanej, szczególnie w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 1012, których gospodarzami są Polska i Ukraina - mówi Michael Hepp.

Nowy szef BASF Polska ma dwie córki. Jego hobby to opera, muzyka poważna i literatura klasyczna.

BASF jest przodującym koncernem chemicznym świata. Spektrum jego działalności sięga od ropy naftowej i gazu, poprzez chemikalia, tworzywa sztuczne i środku uszlachetniające, aż po środki ochrony roślin i chemię małotonażową.

Koncern zatrudnia ponad 95 tys. pracowników, a w 2007 r. osiągnął obroty w wysokości ponad 58 mld euro.

Na polskim rynku BASF jest obecny już od końca XIX wieku. W latach 50. ub. wieku firma była reprezentowana przez Centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 r. otwarto pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana BASF Polska Sp. z o.o. ze stuprocentowym kapitałem zagranicznym i siedzibą w Warszawie.

Spółka zajmuje się działalnością handlową i produkcyjną, zatrudniając ok. 180 pracowników. Obroty koncernu BASF w Polsce wyniosły w ubiegłym roku 1,72 mld złotych.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 362

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska