Mieczysław P. Sudnik członkiem zarządu EKO-PAK


Mieczysław P. Sudnik, Dyrektor Zarządzający Amcor PET Packaging
Mieczysław P. Sudnik posiada bogate doświadczenie związane z polską i międzynarodową branżą opakowań. Od 1987 roku był związany z firmą Tetra Pak. Jako Dyrektor Generalny polskiego oddziału podczas 10 lat zarządzania zbudował stabilną strukturę organizacyjną spółki i doprowadził do zdobycia przez firmę pozycji lidera. W 1997 roku przejął zarządzanie oddziałem Tetra Pak w Irlandii. W ciągu ostatnich pięciu lat Mieczysłąw P. Sudnik pełnił funkcję Dyrektora Generalnego firmy Tetra Pak w Grecji. Odpowiadał również za działalność firmy na Malcie, Cyprze i w Izraelu.

Eko-Pak działa na rzecz wprowadzania w życie rozwiązań gospodarczych, prawnych i edukacyjnych, prowadzących do zrównoważonego rozwoju gospodarczego w dziedzinie produkcji, użytkowania, odzyskiwania i przetwórstwa opakowań w Polsce. Stowarzyszenie śledzi również wszelkie działania legislacyjne związane z wprowadzaniem na rynek, użytkowaniem i przetwarzaniem opakowań. Eko-Pak skupia firmy produkcyjne związane z wytwarzaniem i wykorzystywaniem różnorodnych rodzajów opakowań. Oprócz Amcor PET Packaging, do Stowarzyszenia należą również: Coca Cola, Danone, Elopak, Masterfoods, Nałęczowianka, Nestle, Owens Illinois, Pepsi Cola, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser, Rexam Beverage, Sig Combibloc, Tetra Pak, Unilever, Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”. Stowarzyszenie jest członkiem EUROPEN – Europejskiej Organizacji na rzecz Opakowań i Środowiska, która reprezentuje interesy przedsiębiorców wobec instytucji Unii Europejskiej.

# # #
Amcor PET Packaging jest wiodącym dostawcą opakowań typu PET. Odbiorcami produktów firmy są największe przedsiębiorstwa branży spożywczej na całym świecie. Opakowania dostarczane przez Amcor stanowią podstawę przechowywania i ochrony wszelkiego rodzaju napojów chłodzących, izotonicznych i alkoholowych, jak również wody, soków i sosów. Amcor PET Packaging dysponuje 70 fabrykami usytuowanymi w 23 krajach świata. Stanowi część koncernu Amcor Ltd., który jest jedną z największych globalnych organizacji produkujących opakowania z plastiku, włókien, metalu i szkła. Amcor Ltd. świadczy szeroko rozumiane usługi związane z opakowaniami. Amcor PET Packaging zatrudnia około 5,8 tys. pracowników na całym świecie. Roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 2,3 miliarda USD.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363