Mikrokulki szklane poprawiają jakość produktów

Puste sfery szklane bardzo dobrze zwiększają odporność na naprężenia termiczne w materiałach poddanych nagłym zmianom temperatury, takich jak armatura sanitarna ze sztucznego marmuru. Pomagają one także zwiększyć sztywność kompozytów stosowanych w konstrukcjach wielowarstwowych, w szkutnictwie i motoryzacji oraz poprawiają receptury kitów i zapraw szpachlowych, które praktycznie nie ulegają kurczeniu się podczas schnięcia.

Ułatwiają wykończenie

Kleje i szpachlówki wyprodukowane z zastosowaniem pustych sfer szklanych są łatwe do piaskowania i opiłowywania. Jest to spowodowane łatwiejszym przecinaniem mikro kulek przez np. szlifierkę. Dzięki czemu znacznie łatwiej i szybciej można uzyskać gładką powierzchnię.

Dotyczy to także siły zamocowania przy użyciu śrub, gwoździ czy zszywek. Podczas wprowadzania elementu łączącego puste kulki zapadają się do wewnątrz tworząc dla niego miejsce.

Oprócz tego, zastosowanie Q-Cel w celu obniżenia gęstości past lub kitów zmniejsza prawdopodobieństwo osłabienia ich struktury bądź deformacji czy zapadania się.

Są dobrymi izolatorami

Ponieważ rozchodzenie się ciepła i dźwięku w pustych przestrzeniach następuje wolniej niż w litym materiale, puste sfery szklane są dobrym dodatkiem poprawiającym izolację termiczną lub akustyczną. Ponadto możliwe jest uzyskanie dobrej izolacji bez zwiększania masy.

Czekamy na pytania o puste i pełne sfery szklane. Nasz doświadczony zespół chętnie podejmie z Państwem współpracę.

Yvonne Reimer
Velox GmbH / Velox Poland Sp. z o.o.
Tel.: +48 532 562407
E-mail: reimer@velox.com


velox kompozyt


velox - fakumaGrupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7