Milacron wdraża bezpośrednią sprzedaż i usługi w Polsce

Targi branżowe Plastpol zostały wybrane na zaprezentowanie nowego systemu szerszej publiczności oraz przedstawienia nowych urządzeń do formowania wtryskowego i całego portfolio produktów i usług koncenru Milacron. Zaprezentowana została w pełni elektryczna wtryskarka Ferromatik Milacron Elektron Evo o sile zwarcia 200 ton z robotem liniowym oraz dodatkowym agregatem E-Multi do wtrysku drugiego komponentu. Maszyna została wyposażona w robota liniowego firmy Sepro, która jest strategicznym partnerem grupy Milacron. Sterowanie robotem jest w pełni zintegrowane z elementami sterowania maszyną Milacron dzięki platformie Sepro Visual Control. Możliwe było również zapoznanie się z nową w pełni elektryczną jednostką wtryskową E-Multi. Agregat instalowany jest bezpośrednio do formy. Urządzenie nie stanowi części składowej wtryskarki. Jedynym interfacem pomiędzy E-Multi a wtryskarką jest standardowe złącze EUROMAP. E-Multi zapewnia całkowitą elastyczność, gdyż w prosty sposób może być przenoszony z formy do formy, a co za tym idzie z wtryskarki na wtryskarkę. Może być instalowany na każdej płaszczyźnie formy.

Koncern Milacron, podczas targów Plastpol, pokazał również najnowsze rozwiązania dotyczące układów gorącokanałowych. Jednym z nich jest seria Summit od Mold-Masters, gdzie element grzejny jest częścią samej dyszy, a nie jej elementem. Takie ulokowanie elementu grzejnego skutkuje nie tylko idealnym profilem temperaturowym ale również, wydłużonym czasem jego życia oraz oszczędnością energii zużywanej przez uklad układ gorącokanałowy, co bezpośrednio wpływa na koszty produkcji. Zwiedzającym zaprezentowano również układy z serii Fusion G2 marki Mold-Masters do bezpośredniego montażu w formie.

Plastpol był świetną okazją do zaprezentowania przez firmę DME będącą częścia rodziny Milacron, gamy produktów, które są przeznaczone dla narzędziowni, przetwórców i konstruktorów form, takie jak normalia, akcesoria oraz narzędzia do polerowania. DME zaprezentuje również nowe konformalne wkładki chłodzące TruCool optymalizujące chłodzenie formy.

Firma Milacron jest światowym liderem w dziedzinie produkcji, dystrybucji i serwisu zaawansowanych, dopasowanych do potrzeb klienta systemów w branży technologii produkcji i obróbki tworzyw sztucznych. Milacron to firma o zasięgu globalnym mogąca pochwalić się portfolio wyrobów dla całej linii produkcyjnej, obejmującym systemy gorącokanałowe oraz wyposażenie do formowania wtryskowego, formowania rozdmuchowego i wytłaczania, a do tego szerokim zakresem dostępnych na rynku zaawansowanych technologii cieczy.

Milacron Evo