Miliard złotych z faktoringu

Miliard złotych z faktoringu
Firma Bibby Financial Services osiągnęła pierwszy miliard złotych obrotów faktoringowych. Oznacza to, że usługa factoringu nie traci na popularności.

Po podsumowaniu trzeciego kwartału 2011 r. obroty małych i średnich firm obsługiwanych przez Bibby Financial Services przekroczyły poziom miliarda złotych, co oznacza ponad 60 proc. wzrost w porównaniu do roku 2010. Tempo rozwoju faktoringu MSP przewyższyło wzrost całego rynku faktoringowego, który według najnowszych danych urósł o 17,26 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Z usług faktoringu oferowanego przez Bibby Financial Services korzysta już ponad 370 małych i średnich firm.

Krzysztof Kuniewicz, Dyrektor Generalny Bibby Financial Services komentuje: - Trzeci kwartał kończymy wynikiem na poziomie 997 mln zł wykupionych faktur. Pierwszy dzień października był dla naszej firmy symboliczny – przekroczyliśmy granicę 1 miliarda złotych faktorowanych wierzytelności. Jest to dla nas, jako faktora specjalizującego się w obsłudze firm małych i średnich, ważnym kamieniem milowym w rozwoju. Wynik ten po trzech kwartałach oznacza wzrost o blisko dwie trzecie w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i zdecydowanie przekracza wynik zrealizowany w całym roku ubiegłym. Wzrost obrotów faktoringowych zawdzięczamy w równej mierze napływowi nowych klientów jak i rozwojowi klientów, których już obsługujemy o dłuższego czasu. Cieszy nas ogromnie fakt, że faktoring dla wielu firm okazał się bardzo wartościowym wsparciem i impulsem do rozwoju w dość niepewnych czasach. Faktoring to biznes, który na co dzień dotyka ryzyka i dość skomplikowanych sytuacji przedsiębiorstw. Są to autentyczne wyzwania - aktualne szczególnie obecnie, jednak wyjście im naprzeciw jest podstawą sukcesu – ocenia Kuniewicz.

Dodaje przy tym, że wzrost popularności faktoringu obserwowany jest na co dzień. Świadczy o tym wciąż narastająca liczba zapytań poszczególnych klientów, co najprawdopodobniej odnotowują także inne firmy z branży faktoringowej.

- Wzrost branży po trzech kwartałach zarówno w ujęciu kwotowym jak i procentowym to imponujący wynik i powód do satysfakcji dla całego naszego środowiska. Jest to także dobra wiadomość dla firm, które korzystają z faktoringu, ponieważ wzrost branży faktoringowej w prosty sposób odzwierciedla także wzrost klientów firm factoringowych – kończy Krzysztof Kuniewicz z Bibby Financial Service.

Zapraszamy do korzystania z faktoringu za pośrednictwem Plastech.pl.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

Czytaj więcej: Faktoring 30

brak
 

Wdrażanie rozwiązań poprawiających płynność finansową przedsiębiorstw: faktoring, zarządzanie należnościami, weryfikacja odbiorcy, przejęcie ryzyka

Polska