Młyny firmy Hellweg na Fakumie

Młyny firmy Hellweg na Fakumie
Firma Hellweg Maschinenbau KG, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest spółka P3solutions, jest jednym z wystawców podczas targów Fakuma w niemieckim Friedrichshafen.

Hellweg Maschinenbau zaprezentuje na Fakumie m.in. nowy młyn łamiący zlepy, który umożliwia zmielenie jednostopniowe bloków i to nawet tych najbardziej masywnych.

Młyny tnące z oznaczeniem MG 450/300 BR („BR“ zawsze do oznaczenia „łamania“) wykonane są niezwykle stabilnie ze spawanej konstrukcji, która nawet przy najcięższym obciążeniu powoduje bardzo cichą pracę i spokojny bieg.

Rotor w młynach tnąco-łamiących jest odlany z jednego elementu uzyskując przez to doskonałą stabilność i moc nawet przy największych momentach obrotowych. Z kolei zastosowana geometria noży umożliwia prowadzenie szczególnego rodzaju cięcia tzw. podcięcia w połączeniu z ogranicznikiem głębokości cięcia. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdzie noże rotora wchodzą za głęboko w blok tworzywa sztucznego. Za sprawą zastosowania tej metody materiał bloku będzie się „odklejał”, co uniemożliwi blokowanie wirnika i zagwarantuje szybką i oszczędzającą energię pracę rozdrabniacza.

Młyn firmy Hellweg

Warto wiedzieć, że młyny tnące zwykle są używane do kruszenia poliolefin i wielu technicznych tworzyw. Przemiał charakteryzuje się homogeniczną i bezpyłową jakością.

Jakimi parametrami dysponuje urządzenie?

Średnica zastosowanego sześcionożowego rotora wynosi 300 mm przy szerokości roboczej 450 mm. Noże są tu wielokrotnego użytku i mogą być obustronnie ostrzone. Wydajność młyna osiąga poziom ok. 250 – 500 kg/h przy średnicy sita ok. 5-12 mm i zainstalowanej mocy 30 kW. Całkowita waga wynosi ok. 2,2 tony. Opcjonalnie można wykonać urządzenie w zabudowie kompletnie wygłuszającej hałas.

Firma Hellweg Maschinenbau, której przedstawicielem w Polsce jest przedsiębiorstwo P3solutions, jest producentem gotowych maszyn i agregatów znajdujących zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych i recyklingu. W programie znajdują się takie produkty jak: młyny kruszące, tnące, wciągające obrzeża, młyny tnące do folii, jak również kompletne peryferia młynów: odpylacze, zaciągarki, stelaże big bag.

Czytaj więcej: Maszyny 480 Młyny 10