Modernlog - nowe wydarzenie na logistycznej mapie targów

Modernlog - nowe wydarzenie…
W dniach 6-9 czerwca br., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się pierwsza edycja Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu - Modernlog. Ten nowy, biznesowy produkt będzie towarzyszył największym targom technologii przemysłowych ITM Polska - Innowacje, Technologie, Maszyny. Dlaczego?

Branża logistyczna w pewnym zakresie była obecna na targach ITM od zawsze, dlatego naturalną koleją rzeczy stało się poszerzenie oferty targowej o produkty i usługi dedykowane tejże branży, mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów MODERNLOG. W kontekście przemysłu 4.0, którego główną ideą jest wprowadzanie najnowszych rozwiązań technologicznych do zarządzania procesami między innymi poprzez automatyzację i cyfryzację produkcji mającą znaczny wpływ na optymalizację tychże procesów, naturalne wydaje się powołanie nowej imprezy targowej i połączenie jej z ITM. Modernlog to ukłon w stronę logistyki w przemyśle. Nowoczesna logistyka w korelacji z przemysłem 4.0 tworzy nowoczesne zakłady produkcyjne i usługowe. Jako organizatorzy, tego nowego wydarzenia chcemy, aby oferta targowa była dla zwiedzających możliwie najbardziej kompleksowa, dodaje Nowakowski.

Pierwsza edycja będzie z pewnością wyjątkowa. Nie tylko ze względu na wystawców i program wydarzeń, ale na towarzyszące jej emocje. Jak wiadomo pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, od niego w znacznej mierze będzie zależał sukces przedsięwzięcia i szanse na jego kontynuację. Mając tego świadomość, starannie planujemy czerwcowy plan wydarzeń.

Co na tą chwilę możemy zdradzić? W tym roku, hasłem przewodnim będzie intralogistyka. To ciągle świeże pojęcie, któremu poświęcimy wydarzenie In4Log Industry. W ciągu 4 dni targów zaprezentujemy zwiedzającym dwie równoległe ścieżki modelowe obszaru produkcyjnego. W obu przestrzeniach zaaranżowane zostaną identyczne obszary pracy: składowanie, kompletacja, montaż stanowiskowy, przy czym zróżnicowane zostaną w obu miejscach koncepcje zarządzania linią produkcyjną i potrzebne do zrealizowania tych zasad rodzaje urządzeń obsługujących wszystkie te strefy. W ten sposób pokazane zostaną kluczowe różnice w obszarze LEAN i NO LEAN wpływające na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych, bezbłędność wydań kompletacyjnych, czystość w sensie 5S, czyli posiadania na stanowisku pracy tyle podzespołów narzędzi, które są niezbędne w danym momencie oraz dostępności przestrzeni. Do tego dochodzi transport intermodalny, któremu również poświęcimy trochę czasu i miejsca. To oczywiście nie wszystko.

Dlaczego warto wziąć udział w targach Modernlog? Na polskim rynku rośnie zapotrzebowanie na produkt będący synergią branży logistycznej i przemysłowej, który pozwoli na kompleksową prezentację potencjału obu sektorów. Modernlog organizowany w towarzystwie ITM Polska, będących największą imprezą wystawienniczą branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej, które co roku przyciągają setki wystawców i tysiące zwiedzających z różnych zakątków świata, daje gwarancję prezentacji produktów i możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie. Współistnienie obu wydarzeń, w jednym czasie i miejscu stworzy niepowtarzalną platformę wymiany wiedzy, prezentowania innowacyjnych produktów, a także prekursorskich rozwiązań.